Українцям все більше подобається ЗНО при вступі до вишів

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
За останні роки в Україні склалася стабільна громадська думка щодо підтримки зовнішнього незалежного оцінювання як вирішального критерію для вступу у вищі навчальні заклади. Більшість вважає, що повернення до іспитів призведе тільки до корупції.

Введена з 2008 року система вступу у вищі навчальні заклади за результатами зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) підтримується переважною більшістю населення України, причому ця підтримка з роками зростає (у березні 2011 року підтримували 46%, не підтримували 30%, а в жовтні 2012 року підтримували 49%, не підтримували 27%). Про це свідчать результати опитування фонду "Демократичні ініціативи".

Як відзначають соціологи, населення високо оцінює можливості ЗНО: з тим, що воно ставить всіх у рівні умови згодні 54% (не згодні - 25%), а в "цільової" групи (ті респонденти, чиї діти, діти рідних і близьких або вони самі проходили зовнішнє незалежне оцінювання) - 66%.

Тільки 27% (а серед "цільової групи" - 24%) населення вважає більш об'єктивною колишню систему вступу до вишу за результатами іспитів, які проводили виші (у березні 2011 року таких було 29%, у вересні 2011 року - 26%).

При оцінці знань випускників шкіл, на думку респондентів, найбільше було корупції на вступних іспитів у виш, де поширеною назвали корупцію 72% населення (а в "цільової" групи - 75%), не поширеною - 11%.

Найменш поширеною, на думку населення, є корупція при ЗНО: 28% вважають, що вона там поширена, а 46% - що немає.

Серед тих, чиї діти, діти родичів і близьких друзів вони самі проходили ЗНО, 64,5% були задоволені тим, як воно проводилося (21,5% - ні).

Серед вступників до вишу, а також тих, чиї діти або діти близьких вступали у вузи, 50% відповіли, що вступили саме туди, куди хотіли (у березні 2011 року - 43%, у вересні 2011 року - 52%), ще 38% - не зовсім, куди хотіли, але вважають варіант непоганим.

Більшість населення налаштована проти пропозиції, щоб при вступі у виші до результатів ЗНО і балу атестата додавався вступний іспит, який будуть проводити виші: 45% (52% в "цільової" групи) вважають, що це призведе до корупції при вступі. Згодні на пропозицію про власні іспити вишів 27%.

Останнім часом у громадській думці істотно зросло розуміння суспільної важливості проблем вдосконалення якості вищої освіти. У жовтні 2012 року це питання відносили до завдань першорядної важливості 35%, в березні 2011 року - 32%.

У жовтні 2012 року 34% громадян вважали, що в слухачів підготовчих курсів при виші повинні бути певні переваги при вступі, а 43% - ні. У березні 2011 року з цим погоджувалися 37%, проти - 39%), у вересні 2011 за надання переваг висловилися 31% населення (проти - 44%).

Останнє опитування населення України було проведене фондом "Демократичні ініціативи". Всього за загальнонаціональною квотною вибіркою з 6 по 24 жовтня 2012 року було опитано 2613 респондентів у всіх територіально-адміністративних одиницях України. Вибірка - квотна, репрезентативна за статтю, віком, освітою, типом населеного пункту і областями України. Похибка вибірки не перевищує 2,0%. !zn

Читайте також:

В Україні розпочалася реєстрація учасників ЗНО

Веб камери з виборів збираються використовувати на тестах ЗНО

Затверджено дати проведення тестів ЗНО для вступу до вузів у 2013 році

В Україні затверджено правила вступної кампанії до вишів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі