24 серпня українці встановили синьо-жовтий прапор на вершинах Казбек та Говерла. У такий незвичний спосіб вони привітали усіх з Днем Незалежності України.
Паралельне сходження на найвищу вершини України Говерлу (2061м) та на другу по висоті гору в Грузії – Казбек (5033м) учасники експедиції, серед яких більшість підприємці, приурочили до Дня Незалежності України, і доклали чимало зусиль, аби здійснити такий задум. "Сходження було не простим, а погодні умови важко назвати сприятливими, ми були в хмарі, дув сильний вітер", – розповідає після підйому на Казбек керівник експедиції Андрій Рождественський.
Сходження на найвищу вершину Грузії розпочалося 20 серпня. Учасники поступово набирали висоту, а перед самим Казбеком здійснили тренувальний підйом на гору. Підкорити 5-тисячник не так просто, а тому самій експедиції передували місяці тренувань та фізичних навантажень: це регулярний біг та підготовка до технічних етапів (страхування, робота з мотузками, пересування з зв'язках тощо). Після місяців тривалої роботи у команді і над собою, 24 серпня вночі, о другій годині розпочався підйом на вершину, а вже о 10:45 туди вийшов перший учасник експедиції. Там підприємці встановили синьо-жовтий стяг.
Ігор Филипів, учасник сходження зі Львова розповідає, що походом задоволений, однак: "Кінцівка видалася трохи складною, мені було важче ніж під час мого сходження на Ельбрус. Надзвичайно добре, що синхронно йшли люди на Говерлу, це додавало сили та впевненості і ніби відбулося єднання на ментальному рівні. Безумовно, важливо що це ми зробили на День Незалежності. На Казбеку ми встановили прапор, проспівали гімн – це було дуже символічно".
Підйом на Говерлу не такий складний, як на Казбек, однак простим цей шлях також не назвеш. На найвищу гору України учасники експедиції вийшли о 14:32, усю дорогу до вершини була погана погода, вітер і туман. Перед самою горою хмари розійшлися, але не надовго, згодом погода знову погіршилася. Наймолодшим учасникам сходження на Говерлу – Дмитрові Чобану та Юрієві Гнідому – всього 11 і 13 років. Хлопці вирішили піднятися на найвищу вершину України, бо хотіли побороти свої страхи. Розповідають, що на Говерлі загадали бажання: "Це прорив, що я піднявся на найвищу вершину України, від цього захоплює дух. Впевнений, що наступна гора буде вищою, – каже Дмитро. Юрій, додає: – На Говерлу варто піднятися, щоб побачити неймовірні краєвиди, перебороти себе і підкорити висоту".
Учасник експедиції на Говерлу Ярослав Жеребецький ділиться своїми враженнями: "Дуже символічно, що на День Незалежності ми здійснили синхронне сходження на Казбек та Говерлу. Адже Україна і Грузія – дружні держави, які зараз перебувають у схожій ситуації – ми обоє частково окуповані Росією і переживаємо подібні перетворення". Ярослав переконаний, що підкорення вершини – це як підкорення самого себе, подолання своїх слабкостей, страхів. "Гори – це місце сили, де ти можеш переосмислити певні речі, розставити пріоритети, гори роблять людиною більш цілеспрямованою і менш лінивою!".
Інструкторами під час сходження на Казбек були Сергій Бублік, Миколай Шимко, Борис Лащьонов, на гору Говерлу сходження супроводжував Віктор Баранник.
Додамо, що така акція – це продовження багаторічної традиції активістів зі встановлення синьо-жовтого стягу на День Незалежності України на різних вершинах світу. Минулого року альпіністи встановили прапор на найвищому шпилі Західної Європи – горі Монблан. Цьогоріч вперше вирішили зробити паралельне сходження на найвищу вершину України гору Говерла та другу за висотою вершину Грузії гору Казбек. Експедиція повністю фінансується учасниками сходжень, серед яких українські підприємці. У команди вже є амбітні плани – щороку вони планують робити такі сходження, постійно збільшуючи висоту, так у 2025 планують підкорити Еверест.