Україна повернеться до розслідування катастрофи MH17 вже цього тижня

Поділитися
Україна повернеться до розслідування катастрофи MH17 вже цього тижня © bellingcat.com
За словами заступника генпрокурора, напередодні судового процесу підпишуть відповідну угоду.

Угоду, яка дозволить українським слідчим продовжити участь у розслідуванні збиття літака рейсу MH17, підпишуть 8 березня під час зустрічі Спільної слідчої групи (Joint Investigation Team – JIT), повідомив заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов в інтерв'ю "Укрінформ".

"8 березня запланована зустріч спільної слідчої групи перед початком слухань, на якій відбудеться підписання щорічного продовження угоди. Від Офісу генпрокурора буде прокурор, який входитиме в JIT", - зазначив Мамедов.

За його словами, тоді ж офіційно оновлять перелік членів JIT, при чому всіх, а не лише українських. Судовий процес почнеться наступного дня, після підписання угоди, тобто 9 березня.

"Нашою метою є як збереження інституційної пам'яті у цьому розслідуванні, так і посилення команди професійними прокурорами з українського боку. І це буде виконане. До складу групи прокурорів у національному провадженні входять 9 прокурорів Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Сумнівів у професіоналізмі у мене немає", - додав Мамедов.

19 червня минулого року слідча група назвала імена чотирьох осіб, які причетні до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). П'ятим підозрюваним став ексбойовик "ДНР" Володимир Цемах, якого Україна видала Росії під час обміну утримуваними особами восени 2019 року.

Служба безпеки України оголосила підозру фігурантам справи у вчиненні "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

За п'ять років розслідування трагедії MH 17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ до України і назад, час і місце запуску ракети, якою збили авіалайнер, і дані понад 150 причетних до транспортування комплексу осіб.

Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську. Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі