Українці побоюються, що повернення співвітчизників з-за кордону сприятиме поширенню коронавірусу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українці побоюються, що повернення співвітчизників з-за кордону сприятиме поширенню коронавірусу Надзвичайно "теплий" прийом українцям влаштували на Полтавщині © Офіс президента Facebook
Ситуація з тестуванням на COVID-19 в Україні створює підґрунтя для таких побоювань.

Більшість українських громадян хотіли б, щоб українці, яких пандемія коронавірусу застала за кордоном, не поверталися в Україну, переважно через побоювання, що їхнє повернення сприятиме поширенню вірусу.

Про це свідчать результати загальнонаціонального телефонного опитування, яке Київський міжнародний інститут соціології провів на замовлення колективу дослідників із Великої Британії, США, Німеччини та України. Їх у своїй статті для ZN.UA аналізує Володимир Кулик.

Респондентам було запропоновано на вибір чотири твердження, два з яких передбачали повернення "закордонних" українців на Батьківщину, а два – перебування там, де їх застала пандемія коронавірусу. Найбільшу підтримку – 43% – здобула думка, що українці мають залишатися за кордоном, бо "їхнє повернення збільшує ризик поширення вірусу". Ще 22% мотивують заперечення проти повернення співвітчизників тим, що "в Україні немає належних умов для їх тестування та лікування". Натомість 20% респондентів висловилися за повернення українців. Водночас 12% хочуть, аби про цих людей "подбала держава, громадянами якої вони є", а 8% - щоб вони могли "бути разом зі своїми рідними та близькими".

Жінки, люди старшого віку та мешканці Центру трохи більше за інших переймаються можливим поширенням вірусу, а респонденти із західних областей – нездатністю держави лікувати прибулих з-за кордону громадян. Водночас ті респонденти, які заявили про готовність на майбутніх виборах голосувати за Володимира Зеленського, вирізняються більшим рівнем прихильності і до повернення українців під опіку своєї держави, і до їхнього перебування за кордоном задля відвернення небезпеки від України.

Читайте також: Рада підтримала законопроєкт про обов'язкове масове тестування на коронавірус

Телефонне опитування КМІС проведено 9-29 квітня 2020 року (польовий етап тривав 22-24 квітня). Воно є частиною міжнародного дослідницького проєкту "Мінливі ідентичності та межі: випадок України". Опитування фінансувалося з коштів Університету імені Джорджа Вашинґтона (США) та Центру східноєвропейських і міжнародних досліджень (Німеччина). Опитано 2024 респондентів в усіх областях України, крім Криму та окупованої частини Донбасу. Статистична похибка не перевищує 2.4%.

Докладніше читайте у статті Володимира Кулика "Вибір у часи пандемії: що громадяни пропонують робити державі" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі