Українці найкраще ставляться до Польщі та Білорусі, найгірше – до Росії

Поділитися
Українці найкраще ставляться до Польщі та Білорусі, найгірше – до Росії Українці ставляться до Польщі або тепло, або дуже тепло © Польское радио
Країни-сусіди викликають у громадян України в основному позитивні емоції. Крім однієї.

Краще всього українці ставляться до Польщі: 42% заявили, що відчувають до цієї країни теплі, а 12% - дуже теплі почуття, свідчать дані червневого опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

До Білорусі тепло або дуже тепло ставляться 50% опитаних, до Європейського Союзу в цілому – 47%, до Канаді – 45%, до Грузії – 42%, до Литви – 41%, до США й Німеччині – 40%, до Молдові – 30%.

Про тепле ставлення до Росії повідомили 13% респондентів, про дуже тепле – 4%. При цьому 29% ставляться до цієї країни холодно, а ще 29% - дуже холодно.

Дослідження проводилося Соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Міжнародного Республіканського Інституту по всій Україні (крім окупованих територій Криму і Донбасу) з 28 травня по 14 червня 2016 року серед 2400 громадян. Допустима похибка не перевищує 2,0%.

Соціологічна група "Рейтинг"

Читайте також: Абсолютна більшість українців пишаються своїм громадянством

За даними опитування "Рейтингу", проведеного в серпні 2014 року, більшість українців позитивно ставилися до лідера Білорусі Олександра Лукашенка (62%), президента США Барака Обами (54%) і канцлера Німеччини Ангели Меркель (51%). Рейтинг негативного ставлення очолював російський президент Володимир Путін (75%).

За даними соцопитування польського Центру дослідження громадської думки (CBOS), оприлюдненого в квітні 2016, українці перебувають на 16-му місці серед націй, до яких поляки ставляться позитивно: до нас з симпатією ставляться 27%, негативно - 34%, байдуже - 33%, не визначили своє ставлення - 6%. У 2015 р як свідчать дані CBOS, до українців добре ставилося 38% поляків, погано - 32%.

Нагадаємо, 8 липня Сенат Польщі ухвалив резолюцію щодо Волинської трагедії, в якій закликав польський Сейм призначити 11 липня національним днем пам'яті жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Польської республіки".

Детальніше про політику національної пам'яті в Польщі та Україні, законопроекти, що стосуються Волинської трагедії та можливі наслідки їх прийняття читайте в статті Володимира Кравченка "Тіні загиблих предків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі