Порошенко у Варшаві вшанував пам'ять жертв Волинської трагедії

Поділитися
Порошенко у Варшаві вшанував пам'ять жертв Волинської трагедії Петро Порошенко біля монументу жертвам Волинської трагедії © Сайт президента України
Президент поклав квіти і запалив лампадку.

Сьогодні президент Петро Порошенко разом з українською делегацією поклав квіти до пам'ятника жертвам Волинської трагедії у Варшаві. Глава держави також запалив лампадку біля монумента в знак пам'яті про загиблих, повідомляє прес-служба президента.

Квіти до пам'ятника разом з Порошенко поклали віце-прем'єр-міністр України Іванна Климпуш-Цинцадзе, посол України в Польщі Андрій Дещиця, народний депутат Надія Савченко, представники Адміністрації президента.

Монумент у вигляді хреста з розп'яттям Ісуса Христа був встановлений в липні 2013 року.

Нагадаємо, Сенат Польщі затвердив резолюцію щодо Волинської трагедії, в якій закликав польський Сейм призначити 11 липня національним днем пам'яті жертв геноциду, "вчиненого українськими націоналістами проти громадян Другої Польської республіки". На підтримку документа проголосували 60 сенаторів. 23 – виступили проти, ще один – утримався.

Читайте також: У Польщі показали трейлер першого фільму про Волинську трагедію

26 червня голова Верховної Ради Андрій Парубій повідомив, що Сейм Польщі погодився не розглядати законопроекти про українсько-польський конфлікт під час Другої світової війни до завершення саміту НАТО, який стартував у Варшаві 8 липня.

Нагадаємо, що найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) - обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

У червні глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали направили звернення до суспільства і державного керівництва Польщі із закликом утриматися від порожніх політичних заяв з приводу минулого, які можуть використовувати треті сили для загострення польсько-українських відносин.

Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв і разом встановити єдиний День пам'яті жертв польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.

Детальніше про політику національної пам'яті в Польщі та Україні, законопроекти, що стосуються Волинської трагедії та можливі наслідки їх прийняття читайте в статті Володимира Кравченка "Тіні загиблих предків" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі