Громадські діячі України запропонували Польщі встановити спільний День пам'яті про жертви минулого

Поділитися
Громадські діячі України запропонували Польщі встановити спільний День пам'яті про жертви минулого Колишні президенти та глави українських церков закликали поляків утриматися від нерозважливих політичних заяв з приводу минулого © Національна Акодемія наук України
Єдиною формулою примирення може буди лише: "Просимо прощення і рівною мірою прощаємо злочини і кривди, вчинені щодо нас".

Глави церков, колишні президенти України та відомі державні і громадські діячі, інтелектуали скерували звернення до державного керівництва Польщі і польського суспільства.

Напередодні роковин Волинської трагедії група ініціативна група "Першого грудня" оприлюднила звернення примирення та мудрості, щоб "не допустити мови ворожнечі, яка може підмінити християнські почуття прощення і порозуміння".

Громадські діячі України закликали польських партнерів утриматися від нерозважливих політичних заяв з приводу минулого, які можуть використати треті сили для загострення польсько-українських відносин.

Замість окремих національних актів, вони запропонували повернутися до традиції спільних двосторонніх державних відозв та разом встановити єдиний День пам'яті за жертвами польсько-українського конфлікту під час і після Другої світової війни.

"Просимо прощення і рівною мірою прощаємо злочини і кривди, вчинені щодо нас, – це єдина духовна формула, що повинна бути мотивом кожного українського і польського серця, яке прагне миру й порозуміння", - нагадали громадські діячі.

Як наголошуюється у зверненні, "сучасна війна Росії проти України ще більше зблизила наші народи. Воюючи проти України, Москва веде також наступ проти Польщі і всього вільного світу".

"Пам'ятаймо також, що Київ і Варшава – це стратегічна східна опора всієї Європи. Маємо усвідомити, що приклад нашого взаємного порозуміння здатен стати зразком для всього європейського простору", - вважають громадські діячі.

Під зверненням поставили підписи глава УГКЦ Святослав (Шевчук), патріарх київський Філарет, колишні президенти України Леонід Кравчук та Віктор Ющенко, а також В'ячеслав Брюховецький, Іван Васюник, Іван Дзюба, Данило Лубківський, Дмитро Павличко, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Вадим Скуратівський та Ігор Юхновський.

Нагадаємо, що найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) - обопільні етнічні чистки, що їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) і польська Армія Крайова (АК) за участі польських батальйонів шуцманшафту й радянських партизанів на Волині. Детальніше Волинську трагедію читайте в матеріалі "Війна у війні: кому було вигідно? Кривава карта Волині" в "Дзеркалі тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі