Українці хочуть бачити в комісіях з добору суддів громадських активістів, журналістів і правозахисників

Поділитися
Українці хочуть бачити в комісіях з добору суддів громадських активістів, журналістів і правозахисників Українці хочуть довірити відбір суддів представникам громадських організацій © Офіційний сайт Юлії Тимошенко
Громадяни України сумніваються у проведенні Вищою кваліфікаційною комісією та Вищою радою правосуддя справедливої оцінки суддів.

Половина українців (54%) хочуть бачити експертів та представників громадських організацій у складі конкурсних комісій з добору суддів, свідчать дані опитування, проведеного компанією GfKUkraine.

Крім того, українці готові повірити журналістам (30%), представникам правозахисних організацій (28%) та науковцям (24%).

Значно менше опитаних готові доручити цю справу прокурорам та суддям діючим або у відставці (до 14%).

Рух ЧЕСНО

На думку громадян, запорукою успішності організації нових конкурсних відборів на посади суддів є прозорість та публічність усіх етапів конкурсу (92%), перевірка кандидатів антикорупційними органами (89%), наявність представників громадськості у складі конкурсної комісії (86%).

Натомість українці не вірять у вірогідність проведення Вищою кваліфікаційною комісією та Вищою радою правосуддя справедливої оцінки суддів та покарання їх за здійснені порушення: 63% респондентів оцінили такі шанси у "низько" (30%) та "дуже низько" (33%) і тільки 12% опитаних сказали, що така вірогідність є високою або дуже високою.

Опитування громадської думки проводилося на основі Омнібусу GfK Ukraine у травні 2018 року. Загальна вибірка опитування складає 1000 респондентів у віці старше 16 років на місяць. Вибірка є репрезентативною для населення України за статтю, віком, регіоном проживання та розміром населеного пункту. Опитування проводилось методом особистого інтерв'ю вдома у респондента. Максимальна похибка – 3,1%.

Соціологічне дослідження було проведене GfK Ukraine для Центру демократії та верховенства права, який реалізує кампанію ЧЕСНО.Фільтруй суд!. Респондентів запитували про критерії успіху судової реформи, варіанти повернення довіри до судової системи, реалізацію конкурсів на посади суддів, роль громадськості у судовій реформі та очікування та запити щодо вершителів правосуддя.

2 серпня Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККСУ) оголосила конкурси на посаду суддів Вищого антикорупційного суду (ВАКС). Про наміри брати участь у конкурсі на посаду судді антикорупційного суду вже заявили понад півтисячі осіб. Таким чином на одне місце претендують 16 кандидатів на місце.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі