Українці ближчі сусіди для німців, ніж росіяни – Tagesspeigel

Поділитися
Українці ближчі сусіди для німців, ніж росіяни – Tagesspeigel Українці живуть ближче до німців, але німці вважають сусідами росіян. © vidomosti-ua.com
В цей же час, у Німеччині говорять про сусідів-росіян, який неможна втрачати через Україну.

Між Німеччиною і Росією – 1800 кілометрів. І на цій території живуть народи, які значно ближчі сусіди для німців, ніж росіяни.

В цей же час, самі мешканці Німеччини чомусь говорять про сусідів-росіян. А Україну, Польщу і країни Балтії розглядають, як "порушників спокою", яким краще "помовчати, коли дорослі розмовляють.

Про це сьогодні на сторінках німецького видання Der Tagesspiegel пише оглядач Крістоф фон Маршал. Він зауважує, що поляки і українці для німців насправді значно ближчі сусіди. А на території між німецьким і російським кордонами мешкають народи, торговельні зв'язки яких з Німеччиною значно масштабніші, ніж з Росією.

"Від Берліна до Дубліна – 1700 кілометрів. Той, хто прямує цим марштрутом буде змушений перетнути три державні кордони. Але скільком німцям спаде на думку назвати ірландців своїми "сусідами"? Між Москвою і Берліном також три державні кордони і 1800 кілометрів. Але чомусь багато німців стверджують, що росіяни – наші сусіди і не можна їх втрачати через Україну", - пише оглядач.

Він зауважує, що реальна географія і відчуття німців дуже розходяться.

"Навряд чи знайдеться серед німців людина, яка буде переконувати, що зв'язки з Ірландією настільки важливі, що відносини з французами, бельгійцями, нідерландцями і британцями повинні відійти на другий план. Але коли ми дивимося на Схід, аргументи виглядають саме так", - йдеться в статті.

Такий порядок речей нагадує автору взаємини диктаторів Йосипа Сталіна і Адольфа Гітлера.

"У Центральній і Східній Європі на території між Росією і Німеччиною живе 190 мільйонів людей. Вони значно важливіші наші сусіди і партнери, ніж росіяни. Наша торгівля з ними значно перевищує торгівлю з Росією", - зауважує оглядач.

Він зауважує, що в Німеччині часто звучать застереження про недопустимість припинення діалогу з Росією. Однак на ділі, міністр закордонних справ Франк-Вальтер Штайнмаєр і канцлер Ангела Меркель не припиняють говорити з Москвою.

"Вони говорять, але у відповідь чують незмінне "ні" або обіцянки, які Путін одразу ж порушує", - йдеться в статті.

Автор нагадує, що саме зараз Путін готується до нового наступу. І в Європі ніхто не знає точно, чого чекати від російського президента.

"Може скоро Путін стане тим, ким його вважають німецькі друзі – нашим безпосереднім сусідом", - іронізує оглядач.

В цей же час, останні опитування показали, що майже 40% німців виступають за визнання анексії Криму Росією. А проти визнання анексії Криму Росією виступають 48%. Також у недавньому інтерв'ю німецький ЗМІ міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер виступив проти вступу України в НАТО. Крім того, Штайнмаєр вважає, що вступ України в Євросоюз не відбудеться навіть в досить довгостроковій перспективі.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі