Україна живе без зовнішньої фінансової підтримки з осені минулого року

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна живе без зовнішньої фінансової підтримки з осені минулого року Україна все ще чекає транш МВФ © moldnews.md
До сьогоднішнього дня виконання пунктів програми МВФ є чи не єдиним рушієм реформ в країні.

Україна живе без зовнішньої фінансової підтримки з осені минулого року, а виконання пунктів програми МВФ є чи не єдиним рушієм реформ в країні. Кредитори це розуміють, не випадково ж розмови про об'єднання траншів припинилися, як тільки стало зрозуміло, що більша частина реформ минулого року проводилася лише для галочки. Якщо нинішній уряд не винесе урок з помилок своїх попередників і продовжить годувати кредиторів лише планами, прожектами, порожніми програмами і нескінченними дорожніми картами реформ, реакція кредиторів буде відповідною, як і фінансові наслідки. Так що надто сподіватися не варто - ми все ще на крок від вильоту з програми МВФ – пише Юлія Самаєва у статті "Співпраця з МВФ: місія недовиконана" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

ZN.UA багато раз писало про те, що не так важливі кошти, що на виділяються, як сама участь в програмі, яка є потужним сигналом для всього цивілізованого світу, що інвестувати в Україну можна. Коли 10 лютого ц.р. директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард допустила, що програма фінансової підтримки України може бути згорнута, це вже було публічної констатацією підірваного довіри до Києва. А серія публікацій у впливових міжнародних ЗМІ про політичну і корупційну кризи в українській владі лише зміцнили думку зовнішніх кредиторів про нас, як про неблагонадійному позичальника. При цьому Україна живе без зовнішньої підтримки з осені минулого року. Припинення програми МВФ не пустило в країну не тільки наступний транш, але і 3,5 млрд дол. допомоги від Сполучених Штатів, ЄС та інших донорів. До речі, обіцяні віце-президентом США Байденом кредитні гарантії на 1 млрд дол. теж залежать від рішення ради директорів МВФ - це пряме умова договору.

Читайте також: МВФ погіршив прогноз для світової економіки через Brexit

Нагадаємо, до кінця цього року Національний банк України очікує отримати від Міжнародного валютного фонду два кредитні транші загальним обсягом 2,7 млрд доларів США, повідомила глава Нацбанку Валерія Гонтарєва 28 липня.

Раніше міністр фінансів України Олександр Данилюк заявляв, що Київ очікує від ради директорів МВФ позитивного рішення по виділенню нового кредитного траншу для України в серпні.

Раніше глава Національного банку Валерія Гонтарєва заявляла, що рада директорів Міжнародного валютного фонду до кінця липня ухвалить рішення про виділення Україні траншу в обсязі $ 1 млрд у рамках програми EFF.

Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько $ 17 млрд з першим траншем в $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми і виділення в 2015 році трьох траншів по $ 1,6 млрд з їх подальшим зменшенням до $ 0,61 млрд в 2016-18 роках Україна встигла отримати лише два транші.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі