Україна закликала ООН сприяти доступу гуманітарних організацій в окупований Крим

Поділитися
Україна закликала ООН сприяти доступу гуманітарних організацій в окупований Крим Україна закликала ООН вплинути на Росію та відкрити доступ до Криму гуманітарним організаціям © evgovorov / Depositphotos
Постійний моніторинг організації на півострові змусить Росію дотримуватися прав людини, вважає постпред України при Відділенні ООН.

Постійний представник України при Відділенні ООН та в інших міжнародних організаціях у Женеві Юрій Клименко наголосив на необхідності втручання ООН та забезпеченні вільного доступу гуманітарних організацій в анексований Крим, повідомили "УНН" у прес-службі надзвичайного та повноважного посла.

На цьому Клименко загострив увагу під час діалогу зі Спецдоповідачами з питання про сприяння встановленню істини, правосуддя та з питання про свободу релігії або переконань на 34 сесії Ради з прав людини ООН.

"Маю на увазі, що постійна присутність міжнародних організацій, в тому числі моніторинг за допомогою правових механізмів ООН на півострові, допоможе змусити окупаційну владу дотримуватися своїх зобов'язань відповідно до міжнародного права", - зазначив він.

Посол також підтримав Спецдоповідача ООН з питання про свободу релігії або переконань Ахмеда Шахіда , який вважає що спеціальні процедури із захисту прав людини є найбільш ефективними, коли діють в якості згуртованої системи.

"Ми закликаємо вас шукати шляхи і засоби для забезпечення доступу до Криму - індивідуальні або колективні - для того, щоб оцінити там ситуацію", - підкреслив Клименко.

Раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін в інтерв'ю для DT.UA розповів про систематичні порушення прав людини в окупованому Криму.

Нагадаємо, 16 листопада Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН більшістю голосів підтримав український проект резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 73 члени комітету проголосували за резолюцію. 23, в тому числі РФ, Білорусь, Китай, Казахстан і Сербія – висловилися проти.

19 грудня Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала проект резолюції "Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)". 70 членів проголосували за резолюцію, 26 висловилися проти, утрималися ще 77.

Раніше Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту.

Як наголошується в звіті, встановлення факту початкової інтервенції, яка потягнула за собою окупацію, не потрібно. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі