"На 1 вересня 2019 року 259,6 тис. тимчасово переміщеним особам не виплачена пенсія за минулий період на суму 8,097 млрд гривень ($ 323,9 млн)", - зазначила омбудсмен. За її словами, це пов'язано, зокрема, з відсутністю відповідного порядку виплат, який до цього часу не затверджено урядом. Денісова зазначила, що в середньому заборгованість на одного переселенця становить близько 31 тис. гривень ($ 1,24 тис.).
Крім того, вона привела часткові дані щодо боргів пенсіонерам, які проживають на непідконтрольній території Донбасу. "Загальна сума невиплачених пенсій пенсіонерам, які перебували на обліку в органах Пенсійного фонду на територіях, які на сьогоднішній день тимчасово окуповані, в період з червня 2016 року по квітень 2018 року становить 33,6 млрд гривень", - поінформувала вона. Денісова додала, що відповідні пропозиції щодо вдосконалення законодавства країни було внесено омбудсменом на розгляд прем'єр-міністра Олексія Гончарука.
Денісова зазначила, що питання, пов'язані з наданням соціальної, медичної, психологічної та матеріальної допомоги, підтримки членів сімей постраждалих, насамперед, про компенсацію завданої їм майнової (матеріальної) шкоди не вирішені. Більш того, в проекті держбюджету України на 2020 рік видатків на зазначені цілі не передбачено.
Раніше повідомлялося про те, що міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Оксана Коляда має намір розглянути можливість виплати пенсій на окупованих територіях з допомогою міжнародних організацій.
Правозахисна організація Human Rights Watch закликала нову владу в Україні активізувати зусилля із захисту прав українців похилого віку, які проживають в неконтрольованих районах Донецької і Луганської областей.