Україна з технічних причин відклала терміни запуску свого першого супутника зв'язку

Поділитися
Україна з технічних причин відклала терміни запуску свого першого супутника зв'язку Україна з технічних причин відклала терміни запуску свого першого супутника зв'язку
На сьогоднішній день роботи зі створення НССЗ України, а також роботи із забезпечення запуску супутника, ведуться згідно з оновленим графіком, який було затверджено під час засідання керівництва проекту.

Запланований раніше на кінець року запуск першого українського супутника зв'язку "Либідь" з технічних причин зміщується на початок 2014 року, однак це не може відбитися на успішній реалізації проекту створення національної супутникової системи зв'язку (НССЗ), повідомив заступник гендиректора Державного космічного агентства України (ДКАУ) Сергій Баулін.

"Незважаючи на деякі ускладнення технічного характеру, на сьогоднішній день перешкод для успішної реалізації проекту немає", - зазначив він.

Як уточнив заступник голови космічного відомства, причини перенесення запуску має робочий характер, рішення було прийнято за підсумками наради вищого керівництва учасників міжнародної кооперації щодо проекту за участю ДКАУ, ДП "Укркосмос", головного підрядника зі створення системи - канадської MacDonaldDettwilerandAssociates (MDA), та підприємств-субпідрядників.

"При обговоренні виконання генерального графіка робіт за проектом, було отримано інформацію про недоліки, виявлені під час льотної експлуатації одного з пристроїв платформи Експрес-1000НТ, яка використовується для виготовлення супутника "Либідь". З урахуванням необхідності проведення робіт з усунення недоліків, було запропоновано перенести дату запуску супутника на квітень 2014 року", - повідомив Баулін.

На сьогоднішній день роботи зі створення НССЗ України, а також роботи із забезпечення запуску супутника, ведуться згідно з оновленим графіком, який було затверджено під час засідання керівництва проекту, повідомив він.

"Наразі виготовлено модуль корисного навантаження, платформу космічного апарату, складові частини ракети-носія (РН), та наземного комплексу управління супутником. Також ведеться підготовка наземної інфраструктури станції управління супутником у Національному центрі управління та випробувань космічних засобів у Євпаторії", - зазначив Баулін.

"Згідно з графіком, введення наземної станції управління супутником в експлуатацію планується не пізніше, ніж за два місяці до запуску "Либіді ", - повідомив заступник голови ДКАУ.

Він також уточнив, що "рішення про використання будь-якої конкретної станції управління як альтернативної, на даний момент не прийнято. Сьогодні MDA і "Укркосмос" ведуть переговори з декількома операторами, які мають станції, що відповідають технічним вимогам для управління супутником "Либідь".

Торкаючись ходу фінансування проекту, заступник голови ДКАУ нагадав, що воно забезпечується за рахунок кредиту Канадського експортного агентства (EDS): "Темпи та обсяги фінансування відповідають графіку реалізації проекту",- зазначив він.

Відповідаючи на питання про фінансування створення додаткового корисного навантаження "Либіді", Баулін, зазначив: "рішення про надання держгарантій і залучення кредитних ресурсів для фінансування створення додаткового корисного навантаження супутника на сьогоднішній день немає". Залучення фінансування на ці цілі, уточнив він, планується забезпечити за рахунок коштів, отриманих від надання в оренду ресурсу супутника: "Укркосмос" вже отримав пропозиції про оренду ресурсу "Либіді" від операторів супутникового зв'язку ще до його запуску, і планує укладення відповідних договорів", - повідомив він.

Як зазначив заступник голови ДКАУ, створення національної супутникової системи зв'язку - значуща складова впровадження в Україні сучасних технологій зв'язку, телебачення і радіомовлення з використанням національних засобів. Реалізація проекту, підкреслив він, має стратегічне значення для сектору безпеки і оборони держави.

"Необхідно розуміти, що створення подібної системи здійснюється в рамках технологічних процесів, і є витратним як за часом, так і матеріально", - резюмував він.

Контракт між ДКАУ та канадською MDA на створення супутника НССЗ "Либідь" було підписано у грудні 2009 року. Фінансування проекту забезпечується за рахунок кредиту EDS в розмірі 254,6 млн дол., залученого під гарантії уряду України влітку 2009 року. Договір про розміщення українського супутника на орбіті було підписано у березні 2012 року держадміністраціями зв'язку України (Держспецзв'язку) і Франції. !zn

Читайте також:

Названо дату запуску першого українського супутника зв'язку

Рада затвердила космічну програму вартістю 2,5 млрд грн

Канада вкладе в український супутник 350 мільйонів доларів

Україна не зможе вступити в Європейське космічне агентство без збільшення фінансування галузі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі