"Визначення ділянок з української сторони завершилося. Ми готуємо кілька альтернативних варіантів, тому що, в першу чергу, знову-таки буде залучена Тристороння контактна група, і в рамках однієї з підгруп, яка підгрупа з питань безпеки, будуть розглядатися і узгоджуватися ці ділянки", - сказав він.
Міністр також зазначив, що позиція української сторони полягає в тому, що "на цьому етапі має бути розведення на ділянках, що мають значне і велике гуманітарне значення".
"От що для нас зараз є пріоритетом в цих трьох чи чотирьох, або щодо скількох там ділянок ми домовимось", - додав Пристайко.
Він підкреслив, що Україна виступає за те, щоб це питання узгодити "максимально швидко".
"У нас є комбінація з тих ділянок, які ми хочемо. Наш досвід підказує, що не завжди це збігається, це розведення. Ми можемо отримати, що розведення відбудеться дзеркальне на тій стороні. Для цього, очевидно, потрібні домовленості, і тому у нас в запасі ще кілька, які дозволять нам маневрувати під час переговорів", - сказав Пристайко.
Як повідомлялося, на саміті глав нормандської четвірки в Парижі президенти чотирьох держав одним із пунктів комюніке визначили розведення сил у Донбасі в трьох нових пунктах.
ТКГ обговорить нові ділянки розведення сил у Донбасі 18 грудня.
Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі,інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство і підготовці місцевих виборів.
Більше про переговори – спецтемі DT.UA "Саміт Нормандської четвірки".