"Такі двигуни випускалися в Україні до 2001 року заводом "Південмаш" за документацією підприємства "Енергомаш", місто Москва. Такі двигуни активно використовувалися в двох проектах - "Циклон-2" і "Циклон-3". Ці ракети виготовлялися на "Південмаші" в інтересах Російської Федерації. Було виготовлено в цілому 111 ракет "Циклон-3" і 122 ракети "Циклон-2", і всі пуски пройшли успішно. Самостійно жодних поставок двигунів Україна не виконувала за весь час незалежності з моменту освоєння цієї техніки українським підприємством "Південмаш", – зазначив він в ході брифінгу у вівторок.
За словами Радченка, Україна поставляла дані двигуни тільки у складі ракет: в комплект входило чотири двигуна, три - першого ступеня та один - другого ступеня. Інших варіантів поставки не було.
Чиновник також вказав, що для використання даного типу двигунів Північна Корея повинна мати доступ до технології виробництва ракетного палива. Такою технологією, КНДР, за його словами, не володіє. Вона доступна двом країнам – Росії та Китаю.
Радченко наполягає, що Україна дотримується всіх міжнародних обмежень на постачання ракетних технологій і всі зобов'язання щодо передачі технологій третім країнам.
Крім того, до сьогоднішнього дня Україна і підприємства космічної галузі не займалися виробництвом бойових ракет.
Нагадаємо, раніше на сайті американської газети The New York Times була опублікована стаття під заголовком "КНДР могла добитися успіху у випробуванні ракет завдяки двигунам з України". В цьому матеріалі, з посиланням на дослідження спеціаліста з ракетним питань Майкла Еллемана йдеться про те, що останні успіхи КНДР випробування міжконтинентальної балістичної ракети "стали можливі завдяки покупці потужних ракетних двигунів на чорному ринку, ймовірно, з українського заводу, що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою".
У свою чергу, ДП "Південний машинобудівний завод" (Дніпро) спростував припущення про причетність підприємства до ракетної програми КНДР. На підприємстві також зазначили, що Південмаш "не тільки не є основним виробником ракет для РФ, але і взагалі не поставляє в РФ ні ракети, ні їх деталі і складальні одиниці, включаючи ракетні двигуни".