Україна вимагає від Лівії негайно звільнити захоплених у Бенгазі українських моряків

Поділитися
Україна вимагає від Лівії негайно звільнити захоплених у Бенгазі українських моряків
МЗС озвучив вимогу негайного звільнення судна і його екіпажу у відповідності з нормами міжнародного права, гарантування безпеки моряків під час стоянки судна в порту, а також проведення всебічного і неупередженого розслідування цього інциденту, щоб уникнути повторення подібних випадків у майбутньому.

Міністерство закордонних справ України вручило тимчасовому повіреному у справах Держави Лівія в Україні Альхаді Асбеі ноту щодо захоплення у Бенгазі (Лівія) невідомими озброєними особами судна з 19 українськими моряками.

"Під час зустрічі спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки Геннадій Латій висловив глибоку стурбованість української сторони у зв'язку з самовільними діями збройних лівійських громадян і відзначив, що цей інцидент розглядається українською стороною як недружня акція, яка свідчить про неспроможність офіційної лівійської влади контролювати ситуацію з дотриманням законності в країні", - наголошується у повідомленні Департаменту інформаційної політики МЗС України в понеділок, 22 липня.

У МЗС також зазначили, що Латій озвучив вимогу негайного звільнення судна і його екіпажу у відповідності з нормами міжнародного права, гарантування безпеки моряків під час стоянки судна в порту, а також проведення всебічного і неупередженого розслідування цього інциденту, щоб уникнути повторення подібних випадків у майбутньому.

"Представнику лівійського посольства була вручена відповідна нота МЗС України", - наголошується в повідомленні.

Судно Etel, що прямувало під прапором Сент-Кітс і Невіс, екіпаж якого складається з 19 громадян України, було захоплене в порту лівійському Бенгазі 17 липня невідомими озброєними особами. Люди, які захопили судно, заявляють, що "вони захищають інтереси 25-ти ліванських бізнесменів, яких пограбував власник Etel". !zn

Читайте також:

У Лівії захопили в полон 19 українських моряків

Американський суд засудив ватажка сомалійських піратів до 12 довічних термінів

Активність сомалійських піратів впала до мінімуму з 2006 року

Боротьба з морськими піратами призвела до скорочення нападів на третину

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі