Активність сомалійських піратів впала до мінімуму з 2006 року, повідомило Міжнародне морське бюро.
За першу половину поточного року у водах Аденської затоки і біля берегів Сомалі було зареєстровано всього вісім нападів. У двох випадках піратам вдалося захопити судна, однак вони були звільнені до того, як були викрадені і заховані в Сомалі.
Спад піратства пояснюється присутністю міжнародних військово-морських сил у регіоні, а також підвищеними заходами безпеки, прийнятими судновласниками, зокрема, наймання озброєної охорони суден.
"Військово-морські сили продовжують відігравати ключову роль у стримуванні загрози піратства", - заявив директор ММБ Потенгал Мукундан.
За даними на 30 червня цього року, зазначив він, пірати продовжують утримувати 57 членів екіпажу на чотирьох суднах.
Сомалійські пірати - збройні угруповання, що захоплюють з метою викупу морські судна біля берегів Сомалі. Базою піратів називають Пунтленд. В якості транспортних засобів використовують малотоннажні кораблі (катери, моторні човни, риболовецькі судна). З озброєнь використовують автоматичну зброю і гранатомети. Сомалійські пірати часто мають якісну підготовку і хороше спорядження, включаючи супутникові телефони і GPS.
З 1991 року Сомалі перестала існувати як централізована держава. Піратство у цьому районі стало розвиватися з 2004 року. Польові командири регіонів іноді закривають очі на пірацтво, а деякі беруть участь в ньому самі.
На рік через Аденську затоку проходить до 20 тисяч суден, що на добу - до 250-ти.
Слід зазначити, що масштаби морського піратства скоротилися і в цілому на планеті. Так, в минулому році по всьому світу було атаковано 297 суден, причому на рік раніше цей показник становив 439 суден. !zn
Читайте також:
Американський суд засудив ватажка сомалійських піратів до 12 довічних термінів
Україна приєднається до міжнародної операції проти піратів "Океанський щит"