Україна відмовила в наданні притулку двом російським опозиціонерам

Поділитися
Україна відмовила в наданні притулку двом російським опозиціонерам Олексій Дев'яткін і Дженні Курпен
Фігуранти справи про заворушення на Болотній площі отримали від української міграційної служби відмову. Тепер вони спробують отримати статус біженців через суд.

Російські політемігранти 3 або особами, що потребують додаткового захисту. Активісти, які побоюються переслідування у справі про масові безлади на Болотяній площі в Москві, чекали рішення української влади дев'ять місяців.

Рішення Державної міграційної служби України було ухвалено головним управлінням служби по Києву 22 березня. У мотивувальній частині рішення зазначено, що дані шукачі притулку не відповідають положенням закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового захисту".

На думку активістів, дана відмова є необґрунтованою і політично вмотивованою. "У цьому немає ніяких сумнівів, оскільки з 2007 року жоден громадянин Російської Федерації не отримав на території України позитивного рішення про надання йому статусу біженця", - прокоментувала відмову Дженні Курпен.

Наразі скарги на рішення Державної міграційної служби України зареєстровано в апеляційній інстанції - Адміністративному суді м. Києва.

"В апеляційній інстанції, швидше за все, теж буде відмовлено, - вважає Курпен. - Будемо оскаржувати відмову у Верховному суді, де, ймовірно, нас теж не підтримають. Усі ці процедури дозволять нам легально перебуває на території України. Зараз довідку, що підтверджує наше легальне перебування в країні продовжено до 20 червня. Паспортів у нас весь цей час немає".

Крім Дженні Курпен і Олексія Дев'яткіна, за притулком до української влади звернулися активіст "Солидарности" Михайло Маглов і свідок "болотяної справи", активіст Російського соціалістичного руху Філіп Гальцов. За даними російських ЗМІ, в Україні знаходиться кілька десятків російських активістів, які побоюються переслідувань у РФ.

Згідно зі статистикою, в 2003-2007 роках Україна надала притулок 16 росіянам. З проханням про притулок звернулася 561 людина, тобто було задоволено три відсотки клопотань.

Зазначимо, що управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) оцінює Україну як небезпечну країну для біженців. !zn

Читайте також:

ООН назвала Україну небезпечною країною для біженців

Біженці з Африки займуться сільським господарством в Одеській області

Управління ООН у справах біженців оцінило введення біопаспортів: закон не повністю відповідає міжнародним стандартам

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі