"Українська сторона сьогодні на ТКГ виступить із рішучим протестом проти грубого порушення Мінських угод. І вимагатиме від РФ і її маріонеток в ОРДЛО негайно розпустити всі нелегітимні інституції, всі ці "парламенти" і "уряди", які офіційно не визнала навіть сама РФ", - йдеться у повідомленні.
За словами Геращенко, під час засідання ТКГ українська делегація також вимагатиме повернення українського кордону під контроль Києва та негайно відкрити КПВВ "Золоте" у Луганській області. Також українська сторона підніме питання про утилізацію мін ПОМ-2, які Росія поставляє на тимчасово окуповану територію Донбасу.
Українські представники в ТКГ говоритимуть про доступ Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до всієї території ОРДЛО та окупованого Криму та нагадають про готовність України обміняти на бранців Кремля російських найманців, засуджених на території Української держави.
Нагадаємо, на "виборах" ватажків підконтрольних РФ терористичних угруповань Донбасу, які відбулися 11 листопада, "перемогли" Денис Пушилін ("ДНР") і Леонід Пасічник ("ЛНР"). До цього обидва "виконували обов'язки" ватажків "Л-ДНР", за даними Служби безпеки України, обидві кандидатури були заздалегідь призначені Кремлем "переможцями" фейкових "виборів".
Міністерство закордонних справ України закликало міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на Кремль, а жителів тимчасово окупованих територій сходу України – не брати участь у незаконних "виборах". СБУ зареєструвала кримінальне провадження за статтею 110 Кримінального кодексу - посягання на територіальну цілісність України.
Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що місцеві вибори можуть відбутися лише після деокупації регіону. І повідомив про те, що "вибори" в ОРДЛО стануть предметом позачергового обговорення на засіданні Постійної Ради ОБСЄ та Ради міністрів ЄС із закордонних справ. З цією метою українською стороною розпочато консультації у Раді безпеки ООН в Нью-Йорку.
У Європейському Союзі та США нагадали про те, що проведення "виборів" на окупованій території грубо суперечить зобов'язанням Росії у межах Мінських домовленостей і Конституції України, в якій не передбачені такі формування, як "Л-ДНР".
Низка держав і міжнародних організацій заявили про те, що не визнають їхні результати, визнати їх готова лише Росія, яка й організовує "вибори". У Польщі закликають ЄС та партнерів посилити санкції проти РФ, розширивши їх на всіх причетних до організації "виборів".