Урочиста церемонія підписання закону №254/96-ВР, що ратифікує нову Конституцію і скасовує попередні Конституцію та Конституційну угоду, відбулася у середині липня 1996 року.
Однак згідно з правилами Конституційного суду, чинний Основний закон набув чинності в момент оголошення результатів парламентського голосування, тобто 28 червня 1996 року, приблизно о 9:00 за київським часом.
Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.
8 грудня 2004 р. ВР затвердила закони про внесення змін до Конституції. У той же день президент Леонід Кучма підписав документ.
Закон про внесення змін до Конституції (про політичну реформу) передбачав перехід від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління, формування уряду коаліцією депутатських фракцій, продовження терміну повноважень Верховної Ради до 5 років.
30 вересня 2010 року КСУ визнав неконституційною політичну реформу 2004 р.
В даний час триває робота над черговою зміною головного закону країни. Проект закону, розроблений створеною президентом Віктором Януковичем Конституційною асамблеєю надійде до ВР на початку 2014 р
Читайте також:
Лише кожен восьмий українець вірить, що нова Конституція поліпшить ситуацію у країні
Асамблея схвалила проект змін до Конституції і буде допрацьовувати до осені