"Ми сподіваємося на подальше посилення провідної ролі Європейського союзу у процесі мирного врегулювання ситуації в Донбасі та підтримку міжнародний ініціатив України за деокупації Криму", - зазначив гарант, відкриваючи пленарне засідання саміту "Україна-ЄС" у Києві.
На думку Порошенка, на сьогоднішній день "нормандський формат" є єдиним важливим інструментом для деескалації конфлікту і виведення російських військ за межі України.
Президент також розраховує на те, що 19-й саміт "Україна-ЄС" стане чітким сигналом для світової спільноти про єдність прагнень.
"Розраховую, що наша зустріч дасть чіткий сигнал і українському народу, і громадянам Європейського союзу, і всьому світові про нашу єдність та солідарність, спільну віру в силу наших цінностей", - підкреслив голова держави.
Нагадаємо, що минулий 18-й саміт "Україна – ЄС" пройшов у Брюсселі 24 листопада 2016 року. 19-й саміт проходить у Києві 12-13 липня.
Раніше представники делегації ЄС прибули в Адміністрацію президента України. Делегацію представляють президент Європейської ради Дональд Туск і президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.
За даними "Європейської правди", 19-й саміт "Україна-ЄС" завершиться без ухвалення підсумкової заяви або загальної декларації. Київ наполягав на включенні в спільну заяву фрази про європейські прагнення країни з преамбули Угоди про асоціацію. Однак ЄС поставив під сумнів сам факт того, що Україна прагне до інтеграції, і виявився категорично проти.