Як стверджується в матеріалі "Європейської правди", про це стало відомо після зустрічі президента України Петра Порошенка з главою Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером і головою Європейської Ради Дональдом Туском.
"За правилами європейської дипломатії, відсутність спільної заяви є демонстрацією глибокої кризи у відносинах: мовляв, лідери зустрілися, але домовитися ні про що не змогли. Через це підсумковий документ вдавалося погодити щоразу – навіть в "кризових" 2004 та 2011 роках", – йдеться в статті.
Наголошується, що в нинішньому році все склалося інакше. На вимогу країн-членів, ЄС поставив під сумнів сам факт того, що Україна прагне до інтеграції з ЄС.
Так, Київ наполягав, щоб у спільній заяві було посилання на фразу з преамбули Угоди про асоціацію: "Європейський союз визнає європейські прагнення України і вітає її європейський вибір, у тому числі її зобов'язання розбудовувати розвинуту й сталу демократію та ринкову економіку".
У матеріалі зазначається, що ЄС виявився категорично проти (незважаючи на те, що мова йде про цитату з угоди, а не про якусь нову норму).
"Фінальні перемовини з Євросоюзом лише погіршили ситуацію: Нідерланди почали вимагати додати в текст нові обмеження європейської мрії України. Гаагу підтримали ще кілька держав, і зрештою перемовини просто розірвали. А Рада ЄС на рівні послів вирішила, що проект, підготовлений до саміту, має піти у смітник", – йдеться в статті.
Нагадаємо, 12 – 13 липня у Києві проходить XIX саміт Україна-ЄС. Минулий саміт "Україна - ЄС" відбувся у Брюсселі 24 листопада 2016 року.