Україна знаходиться на 116 місці (з 138) - в рейтингу привабливості країн для мігрантів Gallup Migrant Acceptance Index. Як результат, Україна в рік приваблює всього 20-30 тис. мігрантів (видає ВНП), тобто в 20 разів менше, ніж це необхідно економіці.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Андрій Гайдуцький, доктор економічних наук. Тому, на його думку, в Україні необхідна відповідна узгоджена політика між центральною і місцевою владою.
"Важливою умовою розробки та реалізації цієї політики є встановлення Ключових показників ефективності залучення іммігрантів (від англ. KPI - key performance indicators), - зазначає експерт. - Для центральних властей KPI повинні включати прискорення термінів: 1) реєстрації в країні; 2) отримання ВНЖ; 3) відкриття банківського рахунку; 4) отримання громадянства; 5) видачі дозволу на роботу; 6) реєстрації їх інвестицій тощо. Також свої показники KPI повинні бути і для місцевої влади, які повинні показувати динаміку збільшення в регіоні: 1) кількості іммігрантів; 2) кількості іммігрантів у розрізі секторів економіки; 3) кількості іммігрантів-підприємців; 4) обсягів грошових переказів; 5) обсягів інвестицій іммігрантів тощо".
Детальніше про проблеми міграційної політики читайте в матеріалі Андрія Гайдуцького "Боротьба за мігрантів. Україні приготуватися" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".