Без реформи адвокатури неможлива повноцінна судова реформа - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Без реформи адвокатури неможлива повноцінна судова реформа - експерт
Без реформи адвокатури неможлива повноцінна судова реформа.

Всупереч задекларованій у Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 рр. пріоритетності реформування адвокатури, проблеми не тільки не вирішуються, але й посилюються, а їх наслідки для українського суспільства з часом можуть стати ще більш важкими.

Про це у своїй статті для DT.UA пише юрист Андрій Вишневський. На його думку, держава і влада не мають права усуватися від, на перший погляд, непопулярних дій, пов'язаних з реформою адвокатури.

"По-перше, тому, що Національній асоціації адвокатів саме держава делегувала дві важливі функції: допуск до професії адвоката (фактично ліцензування адвокатської діяльності) та розгляд питань щодо дисциплінарної відповідальності адвокатів. І держава так чи інакше несе відповідальність перед громадянами за якість виконання адвокатурою цих функцій, - зазначає Вишневський. - По-друге, тому, що без реформи адвокатури неможлива повноцінна судова реформа - в частині забезпечення реальної змагальності процесу, а отже - права на справедливий суд, так і подолання корупції в судах і прокуратурі. По-третє, і найголовніше: тому, що адвокатура є важливим інститутом громадянського (демократичного) суспільства, який має правоохоронну, правозахисну та правоосвітню функції".

На думку експерта, для реформування адвокатури треба зробити три простих кроки.

"По-перше, оперативно провести незалежне оцінювання стану справ в адвокатурі, відповідності її функціонування стандартам Ради Європи і публічно представити його результати. По-друге, невідкладно оприлюднити проект Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" і провести його публічне обговорення з урахуванням висновку Венеціанської комісії. По-третє, розглянути доопрацьований законопроект на засіданні Ради з питань судової реформи і запропонувати главі держави подати його до Верховної Ради як невідкладний", - підсумовує юрист.

Детальніше про реформування адвокатури читайте в статті Андрія Вишневського "Адвокатура і влада: сутичка над етичної прірвою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі