В які країни краще не їздити? Міжнародні експерти створили карту ризиків. Країни класифіковані за трьома критеріями: доступна медична допомога, безпека та безпека дорожнього руху. У частині, присвяченій національній безпеці, вони були класифіковані за п'ятибальною шкалою, пише польська газета Rzeczpospolita.
Найнижчий рейтинг країн означав "легку" загрозу, а найвищий - "екстремальний". Малі, Сомалі, Південний Судан, Центральноафриканська Республіка, Ємен, Ліван, Сирія, Ірак, Афганістан були включені в список найменш захищених. У цей список потрапили і території Донецької і Луганської областей, які окуповані бойовиками підтримуваних Росією збройних угруповань "ЛДНР".
Експерти пояснюють, що в цих країнах закон і контроль уряду не виконуються, або не можуть дотримуватися в значній мірі. В цих місцях можуть вчинятися напади озброєних груп на мандрівників, а велика частина країни недоступна для іноземців.
Найбезпечнішими є країни Північної Європи: Гренландія (Данія), Ісландія, Норвегія, Фінляндія і Данія, а також чотири інші європейські країни: Швейцарія, Люксембург, Словенія і Андорра.
Решта європейських країн отримали рейтинг "низького ризику", як і Китай, Канада, США, Австралія, Нова Зеландія і Аргентина.
Країнами, які потрапили в категорію "дуже високого ризику", пов'язану з доступністю медичної допомоги, були Венесуела, Гаїті, Нігер, Лівія, багато країн Західної Африки, Північна Корея, Афганістан.
Президенти України і Франції Еммануель Макрон і Володимир Зеленський під час телефонної розмови 15 листопада обговорили майбутній саміт "нормандської четвірки", який має відбутися 9 грудня в Парижі. За даними Le Figaro, метою саміту є "відкриття нової послідовності імплементації Мінських домовленостей".
14 липня в Парижі і 2 вересня у Берліні відбулися зустрічі зовнішньополітичних радників лідерів України, Німеччини, Франції і Росії з метою відновлення роботи "нормандського формату". Зустріч лідерів "нормандської четвірки" було заплановано на 17 вересня, але її скасували за ініціативою Росії.
Президент РФ Володимир Путін не брав участі в роботі "Нормандської четвірки" з березня 2018 року, коли було зроблено спільну заяву лідерів чотирьох держав. Остання на сьогодні зустріч лідерів України, Франції, Німеччини та Росії відбулася в Берліні в жовтні 2016 року.