У 2012 році Україна посіла 71-ше місце зі 158 країн в глобальному рейтингу миролюбності, представленому у щорічнику Стокгольмського міжнародного інституту дослідження миру (3) - 2012.
Річний СІПРІ-2012 був презентований Українським центром економічних і політичних досліджень (УЦЕПД) ім. О.Разумкова в четвер, 21 березня.
Глобальний індекс миролюбності (ГІМ) з 2007 року складається Інститутом економіки та миру (IEM) під керівництвом міжнародної експертної групи за підтримки Есоnomist Intelligence Unit (EIU) на основі 23 критеріїв з трьох груп: довготривалі внутрішні і міждержавні конфлікти; громадська безпека і соціальна захищеність, мілітаризація. Кожен показник має свій коефіцієнт, який обчислюється за п'ятибальною системою.
У першій десятці рейтингу - невеликі і стабільні демократичні країни: 3.
Серед країн Близького Сходу (і недемократичних країн) лідером миролюбності став 3 - завдяки послабленню напруги навколо біженців-непальців.
3 втратила місце у топ-10 і перемістилася з 9-го (2011) на 18-те місце у зв'язку з терактами в липні 2011 року і погіршенням показників мілітаризації.
Найменш миролюбною країною в рейтингу ГІМ другий рік поспіль залишається розорена війною 3.
3 ділять 147-му позицію.
3 - на 88-му.
Як відзначають автори рейтингу, в 2012 році серед показників ГІМ найбільше погіршилося відчуття криміналізації суспільства. Інші істотні зміни стосувалися сфер соціальної захищеності і громадської безпеки, що відбилося у безладах в арабському світі. Найкращі зміни мали показники політичного терору. Завдяки скороченню оборонних бюджетів також поліпшилися показники мілітаризації.
Центр Разумкова видає річний СІПРІ українською мовою з 2002 року. Річний СІПРІ видається за підтримки уряду Швейцарії. !zn
Читайте також:
За індексом людського розвитку Україна відстала від Росії і Білорусі
У рейтингу економічних свобод Україна посіла останнє місце в Європі
Forbes опублікував новий глобальний рейтинг мільярдерів: у список потрапили десять українців