"Не так давно співробітники ОБСЄ надали нам географічну карту сектора "М", на якій нанесені зони спостереження відеокамери. Не секрет, що камера встановлена, щоб ОБСЄ могла реально фіксувати факти обстрілів з боку окупантів. Саме фіксувати, а не "і так всі знають"", - написав на своїй сторінці в Facebook Тука.
За словами міністра, військові уважно проаналізували дані цієї камери і надали міністерству відповідну інформацію.
"По-перше, хочу подякувати нашим фахівцям! Чесно, не очікував такої деталізації. Молодці! По-друге, тепер у переговорах з ОБСЄ ми будемо мати можливість спиратися на об'єктивні факти і пропонувати встановлення додаткового обладнання заради отримання об'єктивної неупередженої інформації", - додав він.
Також Тука повідомив про те, що не може оприлюднити дані, отримані від ЗСУ, але підкреслив, що "хлопці заслуговують на подяку".
На саміті лідерів країн "Нормандської четвірки" 19 жовтня в Берліні була досягнута домовленість, що до кінця листопада глави МЗС затвердять основу проекту "дорожньої карти" з імплементації Мінських угод. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.
Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову очільника МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщення збройної місії ОБСЄ в Донбасі.
Детальніше про основні проблемні питання деокупації Криму і ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозького "Деокупація: початок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".