Як повідомив президент Групи Світового банку Джим Ен Кім під час щорічного засідання Всесвітнього банку і Міжнародного валютного фонду в Індонезії, на індекс людського капіталу впливає рівень освіти і системи охорони здоров'я в країні. Так, при поліпшенні їх якості, діти в Марокко, Сальвадорі, Тунісі та Кенії можуть заробляти додатково 50% протягом свого життя.
Згідно з рейтингом Світового банку, перше місце зайняв Сінгапур, а США розмістилися на 24 місці. При цьому в індексі також порівнюється статус хлопчиків і дівчаток у 157 країнах. У США, наприклад, дівчатка мають показник HCI 0,76 і хлопчики 0,73 з максимум 1, що становить 32-е місце для дівчаток і 25-е місце для хлопчиків порівняно з іншими країнами. Це означає, що якщо інвестиції в галузі охорони здоров'я та освіти будуть повною мірою ефективними, дівчатка можуть заробити на 32% більше, а хлопчики - на 35% більше за своє життя.
Україна набрала 0,65 бала, посівши відповідно 50 місце у рейтингу. Нижче України за показниками опинилася Туреччина, Катар, Чорногорія та Албанія.
Обійшли Україну Росія, Словаччина та Угорщина. У ТОП-10 країн увійшли: Південна Корея, Японія, Китай, Фінляндія, Ірландія, Австралія, Швеція, Нідерланди та Канада. В кінці списку - Нігер, Південний Судан і Чад.
Раніше повідомлялося, що український паспорт посів 41-е місце в світі. Детальніше про індекс ІЛР в Україні читайте у статті Андрія Ревенка "Три кроки назад. Україна знову погіршила показники в індексі людського розвитку" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".