Україна підтримала ідею Нідерландів щодо створення трибуналу по теракту проти Боїнга-777

Поділитися
Україна підтримала ідею Нідерландів щодо створення трибуналу по теракту проти Боїнга-777 Україна схвалює ідею створення міжнародного трибуналу по теракту проти Боїнга-777 © "STOP IT", facebook.com/events/227036537378456/
Попередні висновки Радбезу ООН дають підстави вважати, що літак був уражений ракетою "земля-повітря".

Офіційний Київ підтримав пропозиція Нідерландів щодо організації спільно з партнерами міжнародного трибуналу для судового переслідування тих, хто підозрюється в причетності до катастрофи малазійського "Боїнга" над Східною Україною.

"З точки зору міжнародної легітимності механізму притягнення до відповідальності, найбільш оптимальною є модель створення трибуналу, статут якого схвалюється Радою Безпеки ООН. Це дозволить забезпечити взаємодію з трибуналом всіх країн і визнання його рішень. У той же час, ми не відкидаємо інших механізмів притягнення до відповідальності, в тому числі в межах національної юрисдикції", - заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

Він також нагадав, що згідно з попередніми висновками Ради Безпеки ООН, який у своїй резолюції підтримав незалежне міжнародне розслідування інциденту, літак був уражений ззовні великою кількістю високоактивних об'єктів, що дозволяє сконцентрувати увагу на вивченні найбільш вірогідною версією - ураженні літака ракетою "земля-повітря". За словами Кулеби, остаточні результати розслідування повинні бути оприлюднені в жовтні 2015 року.

"Ми розраховуємо, що до того часу будуть досягнуті домовленості щодо оптимального механізму притягнення до відповідальності винних осіб", - зазначив посол, уточнивши, що мова йде як безпосередніх виконавців злочину, так і про інших осіб, причетних до злочину.

На даний момент, як підкреслив Кулеба, Україна разом з Нідерландами, Австралією, Бельгією та Малайзією активно взаємодіють у рамках спільної слідчої групи для розслідування катастрофи.

"Ми розраховуємо на підтримку Російської Федерацією міжнародних зусиль по залученню до відповідальності винних у катастрофі. Наявна інформація, в тому числі, про можливі версії причин катастрофи, повинна передаватися Ради з безпеки на транспорті Нідерландів, спільної слідчої групи, а згодом - органам трибуналу", - підсумував посол з особливих доручень МЗС України.

Боїнг-777 "Малайзійських авіаліній", що здійснював рейс Амстердам - Куала-Лумпур був збитий 17 липня в Донецькій області. На його борту перебували 298 осіб. Всі пасажири і члени екіпажу загинули.

Передбачається, що літак збила ракета ЗРК "Бук-М1", випущена з району контрольованого бойовиками міста Сніжне. 2 червня радник генконструктора російського концерну ППО "Алмаз-Антей" Михайло Малишевський заявив, що в малайзійський "Боїнг", на думку експертів підприємства, дійсно влучила зенітна керована ракета комплексу "Бук-М1". Однак він стверджує, що характер пошкоджень спростовує версію про пуск ракети із району Сніжного.

Контррозвідка СБУ зібрала докази причетності бойовиків і РФ до катастрофи "Боїнга". А слідчі прокуратури Нідерландів мають достатньо доказів, щоб встановити винних у катастрофі малазійського "Боїнга" в Донбасі.

2 травня Нідерланди завершили пошукову місію на місці катастрофи "Боїнга-777".

Раніше повідомлялося, що знайдений екіпаж російського "Бука", який ймовірно збив Боїнг-777 під Донецьком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі