Український президент оголосив, що перш ніж подавати заявку, його країні потрібно провести низку економічних і антикорупційних реформ. При цьому, він додав, що Україна повинна досягти критаріїв НАТО до 2020 року.
Однак, колишній посол США в Україні і експерт Atlantic Council Джон Гербст прокоментував Business Insider, що термін, названий Порошенком, дуже оптимістичний. На його думку, Київ зможе претендувати на приєднання до НАТО не раніше ніж за 10 чи може й більше років, оскільки європейські союзники "бояться спровокувати Москву".
Також в України не повинно бути територіальних суперечок для вступу в НАТО. А отже на заваді може стати окупований Росією Крим, а також Донбас, де досі триває війна з російськими силами.
"Та якщо Україна стане членом НАТО, не можна виключати додаткову агресію з боку Москви. Водночас, Москва буде обмежена у своїй відповіді, тому що агресія вже приносить їй проблеми у вигляді санкцій і міжнародної ізоляції", - сказав Гербст, пригадавши, що Росію виключили з G8.
США і НАТО вже допомагають Україні захиститися від російської агресії. Столтенберг в понеділок оголосив, що альянс дасть Києву більше засобів для захисту від кібератак. Члени Оклагомської національної гвардії допомагають тренувати українських солдатів. А США нещодавно оголосили про передачу Україні нового оборонного обладнання.
Гербст вважає, що якщо війна закінчиться і Україна приєднається до НАТО, вона отримає ще більше допомоги у вигляді обладнання, військових тренувань і розвідувальних даних.
"Але поведінка Росії в Україні вказує на її бажання робити крайні речі для досягнення кінцевої мети", - сказав Гербст, додавши, що поки в Москві не з'явиться "менш войовничий президент", Україна навряд чи вступить в НАТО.
Нагадаємо, що Петро Порошенко на спільній з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом прес-конференції заявив, що Україна починає дискусію з Північноатлантичним Альянсом щодо надання ПДЧ.
Пізніше в НАТО вказали, що взяли до уваги заяву Порошенка про прагнення України отримати план дій щодо членства, але поки що не давали згоди на початок діалогу щодо ПДЧ.
В інтерв'ю DT.UA Вадим Пристайко заявив, що пропозиці. президента України Петра Порошенка почати діалог про надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО було інтерпретовано не зовсім точно.