"Ми детально обговорили те, яким чином Україна отримає доступ до системи закупівель оборонної продукції, яка існує в НАТО, тому що ми хочемо створити нові можливості для українських експортерів продавати свою продукцію країнам-членам НАТО", - сказав Кулеба.
Він зазначив, що в НАТО існує система закупівлі товарів оборонного характеру, подібна до української системи ProZorro, яка дозволяє не тільки купувати такі товари, але і продавати свої.
"З закупівлею вже простіше. А ось з продажами на цій платформі потрібно ще прийняти деякі кроки, зокрема, навчити українські компанії і українських виробників, як потрапляти в цю систему, як на ній працювати, як продавати свої товари і заробляти гроші. Ми обговорювали з альянсом, яким чином нам організувати такі тренінги", - розповів український чиновник.
Він зазначив, що для того, щоб Україна повною мірою долучилася до системи таких закупівель НАТО, потрібно провести в Брюсселі велику презентацію для союзників, щоб вони краще розуміли можливості України. Для цього в НАТО вже існують певні формати, які обговорювалися сьогодні.
Кулеба підкреслив, що категорії українських виробників, які будуть залучатися до такої співпраці, не можна звужувати тільки виробниками зброї.
"Мова йде про будь-яке обладнання або речі, пов'язані з оборонним сектором. Вони (НАТО) отримають додатковий ефективний інструмент для збільшення своїх продажів. Ми, зі свого боку, отримаємо інструмент мотивації українських виробників виробляти продукцію, відповідну НАТО, тому що вони бачать, що можуть купувати. Це взаємовигідна історія для всіх, і ми з НАТО промовляли вже певні конкретні речі, як ми можемо в цю систему зайти", - підкреслив чиновник.
Детальніше про те, як розвивалася оборонна промисловість в Україні в 2019 році читайте в статті Дмитра Менделєєва "Оборонне замовлення в "замовленні" в тижневику" Дзеркало тижня. Україна".