Україна хоче бачити на території Донбасу не менше 20 тисяч миротворців

Поділитися
Україна хоче бачити на території Донбасу не менше 20 тисяч миротворців Україна розраховує на великий миротворчий корпус на чолі з позаблоковими державами
Крім них, бажаним є поліцейський корпус розміром у декілька тисяч чоловік і такий же апарат цивільного персоналу, необхідний для перехідного періоду.

Для української сторони є бажаним, щоб планований до введення на територію Донбасу миротворчий корпус ООН складався з не менш, ніж 20 тисяч миротворців, заявив представник України у робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на сході України Олександр Моцик, повідомляє "Українська кризовий медіацентр".

Моцик зазначив, що у ТКГ розраховують також на п'ятитисячний поліцейський корпус і такий же апарат цивільного персоналу, необхідний для перехідного періоду. Крім цього, Україна хотіла б, щоб миротворці були розміщені по всій території зони конфлікту, включно з лінією розмежування. Також одним з вимог України є надання миротворцям права негайного отримання доступу до стратегічних об'єктів і усіх місць розташування озброєння.

Лідерство у місії пропонується надати країнам, які мають позаблоковий військовий статус - Фінляндії, Швеції, Австрії та іншим.

"Якщо до місії приєднаються Білорусь і Казахстан, які є учасниками Ташкентського договору, то до складу місії необхідно включити країни-члени НАТО, наприклад Іспанії, а також сусідів України - Польщі та країн Балтики, які добре розуміють реальну ситуацію", - додав Моцик.

Представник додав, що переговори з Росією опинилися у глухому куті, оскільки РФ не сприймає того формату місії миротворців, який хоче бачити України. В інтересах Росії розміщення миротворців уздовж лінії розмежування і використання їх ц якості охорони спостерігачів ОБСЄ, і на компроміси країна-агресор йти не бажає.

"Такий підхід однозначно привів би до замороження конфлікту на довгі роки...Наше бачення - миротворча місія повинна привести до відновлення територіальної цілісності України і української влади на Донбасі", - сказав Моцик.

Раніше спецпредставник США Курт Волкер заявив про те, що введення миротворців в Донбас блокує тільки Росія, в той час як Україна робить зі свого боку конкретні кроки для того, щоб виконувати мінські домовленості.

Нагадаємо, Курт Волкер також повідомив про підтримку Сполученими Штатами перспективи розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців схід від лінії розмежування, до окупованої ділянки російсько-українського кордону, через яку постачає бойовикам зброю, паливо, найманців і кадрових військових.

Без російської "гумдопомоги" терористичні угруповання "Л-ДНР" перестануть існувати. Тому в РФ наполягають на тому, що миротворці повинні розміщуватися лише вздовж лінії розмежування сторін в Донбасі та захищати спостерігачів місії ОБСЄ.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі