Про це йдеться в щорічному звіті Комітету міністрів Ради Європи щодо виконання постанов Європейського суду з прав людини у різних країнах, який є у розпорядженні DT.UA.
Згідно з документом, лідером за кількістю зареєстрованих нових справ у минулому році була Росія, з якої найдійшло 283 скарги. Це вдвічі більше, ніж роком раніше. Фактично, кожна п'ята нова справа - російська. Також серед лідерів - Румунія (151 справа), Греція (121 справа) і Туреччина (114 справ).
При цьому найбільше справ було закрито з виконанням усіх необхідних дій у Туреччині (274), Словенії (265), Росії (261 справа була закрита, і це великий прогрес, зважаючи на те, що в 2015-му таких було лише 14).
Тим часом, Україна опинилася серед країн з найбільшою кількістю невирішених справ. Таких у неї 1147. Хоча "лідерство" в цій категорії країн все ж у Італії (2350 невирішених справ). За нею йдуть Росія (1573) і Туреччина (1430).
Також минулого року Україна збільшила виплати компенсацій за вироками ЄСПЛ, якщо порівнювати з 2015-м. Загалом Київ виплатив понад 1,2 мільйони євро. В 2015-му ж ця сума була на рівні 966,4 тисяч євро.
В цей же час, Україна минулого року стала лідером за кількістю прострочених виплат компенсацій, згідно з вирокоми ЄСПЛ. Вчасно вона виконала свої зобов'язання лише у 20 справах, а також у 16 справах сплатила необхідні суми після крайнього терміну. Станом на 31 грудня 2016 року у 213 справах підтвердження виплат не було. З них у 166 випадках очікування підтвердження тривало більше 6 місяців після крайньої дати. У звіті вказано, що це найвищий показник серед усіх країн. Фактично кожен п'ятий вирок ЄСПЛ, виплати за яким були прострочені, - український.
Також в документі заначається, що Україна добилася певного покращення у незалежності судів з 2010 року.
Раніше повідомлялося, що кожен п'ятий позов до ЄСПЛ стосується України. Про це сказав начальник відділу Департаменту Ради Європи з виконань рішень ЄСПЛ Павло Пушкар. За його словами, матеріали позовів в більшості своїй стосуються питань ефективності розслідування справ, пов'язаних з порушеннями права на життя, обмеженням права на свободу та особисту недоторканність.
Раніше повідомлялося, що в 2016 році кількість заяв українських громадян проти української держави, які надійшли в ЄСПЛ, у відсотковому показнику досягло рівня в 24,4% від загальної кількості поданих в нього заяв.
Як відомо, українці тримають пальму першості за зверненнями в ЄСПЛ. За підсумками 2015 року, майже 65 тисяч справ 21,4% - подані проти України. На другому місці – Росія з показником 14,3%, і третьому – Туреччина (13%).