На круглому столі, присвяченому проблемі забезпечення виконання рішень і застосування практики ЄСПЛ в прокурорській діяльності, чиновник зазначив, що з 2002 року Україна накопичила велику кількість невирішених проблем, пов'язаних з функціонуванням правоохоронних органів, прокуратури та судової системи в аспекті кримінальної юстиції.
"Європейський суд за цей час ідентифікував великий сегмент проблем, які треба адресувати державі через процедуру виконання рішень Європейського суду з прав людини.... В даний час ми бачимо, що Україна досить міцно зайняла перше місце за кількістю заяв до Європейського суду з прав людини. Приблизно 19 тисяч заяв знаходяться у ЄСПЛ, кожна п'ята справа, яка перебуває на розгляді суду, стосується України", - підкреслив Пушкар.
За його словами, матеріали позовів в більшості своїй стосуються питань ефективності розслідування справ, пов'язаних з порушеннями права на життя, обмеженням права на свободу та особисту недоторканність.
Чиновник вважає, що невирішені проблеми правоохоронної і судової системи призвели до великої кількості повторюваних порушень.
Раніше повідомлялося, що в 2016 році кількість заяв українських громадян проти української держави, які надійшли в ЄСПЛ, у відсотковому показнику досягло рівня в 24,4% від загальної кількості поданих в нього заяв.
Як відомо, українці тримають пальму першості за зверненнями в ЄСПЛ. За підсумками 2015 року, майже 65 тисяч справ 21,4% - подані проти України. На другому місці – Росія з показником 14,3%, і третьому – Туреччина (13%).