Українці в Польщі: які зміни їх чекають з 1 березня

Поділитися
Українці в Польщі: які зміни їх чекають з 1 березня © ZN.UA
Нові правила стосуються повернення в країну та проживання.

Через військове вторгнення РФ багато українців були змушені виїхати за кордон. За даними ООН найбільше українських біженців зі статусом тимчасового захисту, перебуває в Польщі.

У березні 2023 українців, які знайшли прихисток в цій країні, чекають деякі зміни.

Як зміняться правила в’їзду в Польщу з 1 березня

З 1 березня українцям, які користуються у Польщі соціальними правами, при в'їзді до країни буде необхідно пред'явити документ diia.pl.  Електронний документ пред'являється польським прикордонникам, щоб не втратити статус PESEL UKR, що дозволяє отримувати виплати та послуги на території країни.

Щоб уникнути втрати статусу PESEL UKR у зв’язку з виїздом з території Польщі на термін, менший за 30 днів, іноземець, який повертається до Польщі, повинен повідомити співробітника Прикордонної служби, який здійснює паспортний контроль, про намір в’їхати у зв’язку з використанням права тимчасового захисту в Польщі та щоразу показувати електронний документ diia.pl.

Як підкреслили в дипломатичному представництві, в’їзд на територію Польщі без повідомлення про вищезазначені обставини або без пред’явлення електронного документа diia.pl може призвести до того, що дані іноземця не будуть включені до реєстрів, на основі яких надається статус PESEL UKR, і який пов’язаний з численними соціальними правами. Наявність PESEL UKR дозволяє українцям отримувати соціальні виплати, користуватися державними медичними послугами, офіційно працювати й навчатися.

Як зміняться правила проживання українців в Польщі з 1 березня

З березня 2023 року проживання у колективних закладах розміщення для українців стане платним. Орендну плату планують вводити поступово - спершу українці сплачуватимуть 50 відсотків вартості проживання, через кілька місяців - 75%. Орендна плата впроваджуватиметься, якщо біженці з України перебуватимуть в Польщі понад 120 днів.

Від плати звільнятимуть людей з інвалідністю, дітей, вагітних жінок, осіб пенсійного віку та багатодітних.

Біженці з України можуть користуватися роумінгом своїх мобільних операторів або купити нову сім-картку у Польщі. Нагадаємо, які оператори зв'язку є у Польщі та скільки коштують дзвінки в Україну.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі