Українці в Польщі: чи можуть вони виїжджати за кордон без втрати PESEL UKR

Поділитися
Українці в Польщі: чи можуть вони виїжджати за кордон без втрати PESEL UKR © Західне регіональне управління Держприкордонслужби України-Західний кордон
Зараз там знаходиться багато українців.

З перших днів повномасштабного вторгнення Росії, Польща стала країною, яка прийняла найбільше українських біженців. Багато українців отримати тимчасовий захист саме в цій країні і продовжують перебувати там зараз.

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, чи можуть українці, які отримали тимчасовий захист у Польщі, виїжджати в Україну без втрати PESEL UKR, на який строк та які інші особливості діють.

Вони нагадали, що спеціальний закон допускає виїзд українців, що користуються тимчасовим захистом у Польщі, без його втрати за умови дотримання строку перебування в Україні. Так, одноразове перебування в Україні не має бути довшим, ніж 1 місяць. Щодо здійснення кількох коротших поїздок застережень не має.

Тобто, якщо громадянин України порушує встановлений строк або добровільно повертається в Україну і залишається тут проживати, тимчасовий захист скасовується.

Для перетину кордону при виїзді з Польщі в Україну необхідно мати:

  • дійсний паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • PESEL UKR (не завадить мати при собі паперовий примірник);
  • Сертифікат Diia.pl в мобільному додатку mObywatel.

Додаток mObywatel доступний для завантаження у Google Play та App Store. Документ Diia.pl у додатку mObywatel можуть активувати громадяни України, які перетнули кордон після 24 лютого 2022 року, мають номер PESEL UKR і довірений профіль.

При цьому при перетинанні державного кордону варто повідомити Державній прикордонній службі Польщі, що Ви маєте тимчасовий захист та пред’явити Сертифікат Diia.pl в мобільному додатку mObywatel. У такому разі інформація про особу буде внесена у систему, а відмітка («штамп») про виїзд з Польщі проставлена не буде.

Для повернення в Польщу з України необхідно мати аналогічний перелік документів. Окрім того, українці, які повертаються до Польщі, повинні повідомити прикордонників під час паспортного контролю про в’їзд саме у зв’язку з використанням права на тимчасовий захист та пред’явити електронний документ Diia.pl.

Корисні контакти:

  • Прикордонна служба Республіки Польща +48 82 568 51 19
  • Лінія допомоги українцям +48 222 309 900, +48 47 721 75 75

За інформацією видання Bloomberg, у 2024 році Польща, ймовірно, скоротить фінансову підтримку українських біженців, які знайшли притулок у країні. Таке рішення може ще більше підірвати відносини з Україною, які стали напружені через конфлікт щодо імпорту зерна.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі