Важлива інформація: українців попередили про шахраїв у Польщі

Поділитися
Вони використовують платіжну систему BLIK.

З перших днів повномасштабної війни, багато українців були змушені виїхати за межі країни, рятуючись від війни. Польща стала однією з країн, які прийняли найбільше українських біженців.

Видання «Я в Польщі» розповіло про одну найбільш розповсюджену схему шахрайства через систему BLIK.

BLIK – це популярний платіжний механізм, який є досить популярним в Польщі. Він дає змогу швидко розплачуватися в звичайних та онлайн-магазинах, у мобільних додатках, вносити та знімати готівку через банкомати, переказувати гроші іншим людям за номером телефону. Для оплати за допомогою коду BLIK не потрібна банківська картка.

Шахрайство у BLIK полягає у вимаганні платіжного коду, найчастіше з використанням месенджерів або акаунтів у соціальних мережах. Кіберзлочинець зв’язується з потенційною жертвою і, видаючи себе за члена родини або друга, просить терміново позичити гроші. Він заохочує створити код платежу по телефону, а потім надіслати його.

Як діють шахраї

Прикидаються працівниками банку

Шахраї можуть видавати себе за працівників банків. Вони запевняють жертву, що зафіксували підозрілу активність на рахунку і їм потрібно підтвердити особу клієнта, запитують про кошти на рахунку. Потім вимагають передати BLIK-код, нібито щоб убезпечити рахунок. Саме цей код дозволить злочинцям заволодіти коштами жертви.

Позика

Злочинець зламує акаунт жертви в соціальних мережах й розсилає повідомлення друзям та родичам, пишучи, що потрібна невелика сума в борг. При цьому він генерує BLIK-код, а гроші обіцяє повернути за кілька днів.

Інший варіант – шахраї зі зламаного акаунта пише, що загубив гаманець і потрібна готівка. Аргументує, що справа термінова.

Обман на OLX

У таких випадках зловмисник може заявити, що планує придбати виставлений на продаж товар через популярну в Польщі кур'єрську службу InPost, обіцяючи заплатити одразу.

Механізм обману полягає в тому, що шахрай надсилає продавцю товару посилання на фішинговий сайт, який імітує собою сайт Іnроѕt. Не підозрюючи про обман, жертва вводить там дані своєї банківської картки, щоб «покупець» перевів на неї оплату. У наступному вікні жертву просять ввести BLIK-код та підтвердити платіж.

Як захиститися від шахраїв

  • Варто завжди бути насторожі у тих випадках, коли знайомий просить вас створити BLIK-код.  Варто йому зателефонувати і переконатися, що гроші просить саме він.
  • Не надавайте дані по телефону, навіть якщо їх нібито вимагає банк.
  • Обов’язково перевіряйте суму, яку збираєтесь надіслати у переказі через BLIK.
  • Не переходьте за посиланнями, які отримали від ненадійного джерела.
  • Перед входом на сайти, де плануєте розраховуватись через BLIK, уважно перевірте правильність веб-адреси, аби переконатися, що це справжній сайт.

Незважаючи на війну в Україні продовжують працювати шахраї. Нагадаємо, як шахраї виманюють гроші під виглядом допомоги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі