Німеччина не виключала Україну зі списку країн «високого ризику», правила в'їзду для українців не змінюються, уточнили в пресслужбі Міністерства внутрішніх справ, якому підпорядковується прикордонна служба.
Про спрощення умов в'їзду для громадян України 8 січня повідомили українське МЗС та низка ЗМІ. Але ця інформація виявилася хибною.
У «білому» списку країн, громадяни яких можуть в'їжджати до Німеччини лише за наявності негативного тесту, зараз перебувають десять країн. Ситуація з коронавірусом у них дозволяє владі ФРН не боятися завезення вірусу.
України в списку поки що немає (у нашій країні починає поширюватися новий штам «Омікрон», за прогнозами науковців НАН України, варто чекати на початок нової хвилі епідемії).
Хто може в'їхати до Німеччини:
- громадяни України, які мають «поважну» причину для в'їзду (наприклад, через роботу);
- українці, які приїжджають із «несуттєвою» метою (туризм, відвідування друзів тощо);
- члени сімей громадян Німеччини, Швейцарії, Ліхтенштейну та країн ЄС (чоловіки, дружини, діти);
- мандрівники мають бути повністю вакциновані та мати чинний COVID-сертифікат;
- повною вважається вакцинація двома дозами, поки що «зелений» сертифікат діє 1 рік (але у МОЗ України готуються скоротити термін до 270 днів );
- обов'язкова бустерна доза для в'їзду поки що не потрібна.
На початку цього року, коли кампанії з вакцинації проти COVID-19 запрацювали у багатих країнах, з'явилася надія на відновлення глобального туризму. Але з появою штамів «Дельта» та «Омікрон» багато країн були змушені повернути обмеження та закрити кордони.
На тлі появи нових штамів COVID-19 надії на відновлення туристичної галузі зникають, а новий рік може виявитися для міжнародного туризму ще важчим, ніж 2020-й.