Українці починають розуміти руйнівну силу корупції у судах і готові боротися – опитування

Поділитися
За три роки кількість тих, хто повідомив би правоохоронцям про спробу отримання суддею хабара, зросла удвічі.

Толерування корупції у судовій системі України поступово знижується, дедалі більше професійних правників і громадян, які беруть участь судових провадженнях, визнають руйнівні наслідки цього явища та заявляють про готовність боротися з ним, свідчать дані національних опитувань, проведених фахівцями програми USAID «Нове правосуддя»

«Найважливішою позитивною тенденцією, виявленою в результаті проведення опитувань у 2021 році, є загальне зниження рівня терпимості до корупції та зростання готовності боротися з цим явищем», - йдеться у дослідженні.

Так,  42% опитаних українців зазначили, що вони б повідомили правоохоронні чи антикорупційні органи про спробу отримання хабаря із метою ухвалення необхідного судового рішення. У 2018 році цей показник становив лише 20%.

Водночас 77% адвокатів і прокурорів погоджуються із тим, що суддя, якому відомо про корупційні дії своїх колег, повинен невідкладно повідомити про це у НАБУ або інші правоохоронні органи (63% у 2019 році).

При цьому 32% повідомлять про корупцію у судах НАБУ, а 24% – інші правоохоронні органи (у 2019 році – 15% та 12% відповідно).

Програма USAID «Нове правосуддя» провела національні опитування стосовно довіри до судової гілки влади, інших гілок влади та суспільних інститутів, незалежності та підзвітності суддів, сприйняття корупції у судовій системі та готовності інформувати про її прояви.

Опитування проводилися у період із лютого по березень 2021 року по всій Україні, за винятком окупованої АР Крим та непідконтрольних урядові районів Донецької і Луганської областей, і охопили дві групи респондентів – населення та професійних правників, які є учасниками судових проваджень, але не є суддями чи працівниками апарату суду (адвокатів та прокурорів). До опитування населення було залучено понад 2000 респондентів, а в опитуванні адвокатів і прокурорів взяли участь понад 630 респондентів.

Корупція – домінуюче сприйняття України на Заході, пояснює колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін. За його словами, на думку наших західних партнерів, саме це є головною проблемою України, а не окупований Донбас, а корупція.

Висновки дипломата підтверджує і директор центру «Нова Європа» Альона Гетьманчук в аналізі політики президента США Джо Байдена щодо України.

«Ми можемо скільки завгодно докоряти американським партнерам, що головною безпековою загрозою для України є загроза з боку Росії, представники нинішньої адміністрації, і особисто Байден, переконані в іншому: такою безпековою загрозою для України є корупція. Тобто ми не говоримо зі США різними мовами – вони мовою антикорупції, а ми мовою безпеки, ми говоримо різними безпековими мовами»,  - пояснює автор.

Докладніше читайте у статті Альони Гетьманчук «Підходи Байдена до України: «не провокувати Путіна» і «не засмучувати Німеччину» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі