Сьогодні, 29 липня, стали відомі результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова та Фонду "Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва" щодо якості шкільної освіти в Україні.
Більшість українців оцінили якість шкільної освіти, як середню, пише "Укрінформ".
"Більшість українців оцінили якість шкільної освіти в Україні як середню (44,5%), ще 10% - як позитивну. Третина громадян вважає її дуже низькою (11%) або скоріше низькою (22%). Найбільше скептичних оцінок у східному регіоні, а позитиву найбільше на заході країни", - йдеться в результатах опитування.
При цьому 34% вважають одним з першочергових питань вдосконалення якості освіти, 48% говорять про важливість цієї проблеми, але вважають, що у України є серйозніші виклики.
Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва" з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондентів.
Було опитано 2022 респондента у віці від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Фінансування опитування здійснено в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.
Нагадаємо, 29 липня український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) повідомив, що ЗНО з математики не здали 13% абітурієнтів, з фізики - 8%, з української мови та літератури - 8,3%, з історії України - 13,2%, з англійської мови – 7,3%, з іспанської мови – 11,3%, з німецької мови – 11,4%, з французької мови – 7,8% і по біології – 5,5%.
Поріг "склав/не склав" - це мінімальна кількість тестових балів, яку повинен набрати учасник/учасниця за тестування, щоб отримати оцінку за шкалою 100-200 балів і мати можливість брати участь у конкурсному відборі до внз.
24 липня повідомлялося, що близько 23 000 випускників шкіл не здали ЗНО з української мови та літератури, а також історії навіть на мінімальний прохідний бал.
Щоб здати українську мову та літературу, необхідно було набрати 22 бали з 104 можливих, а це не вдалося зробити 8,32% з 275 000 учнів, тобто в цілому приблизно 23 000.
У ЗНО з історії взяли участь понад 178 000 випускників. Не змогли набрати пороговий бал (25 з 94) 13,19% учасників, що становить близько 23 000 чоловік.
Раніше ZN.UA писало, що після того, як київські школярі в блюзнірською формі прокоментували одне із завдань ЗНО з історії, чим образили кримських татар, в УЦОЯО відреагували на цю ситуацію, назвавши її дуже неприємною.