Українці оцінили якість шкільної освіти

Поділитися
Українці оцінили якість шкільної освіти
Майже 50% опитаних вважає, що реформування середньої школи в Україні не є першочерговим завданням, оскільки перед країною стоять більш вагомі виклики.

Сьогодні, 29 липня, стали відомі результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова та Фонду "Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва" щодо якості шкільної освіти в Україні.

Більшість українців оцінили якість шкільної освіти, як середню, пише "Укрінформ".

"Більшість українців оцінили якість шкільної освіти в Україні як середню (44,5%), ще 10% - як позитивну. Третина громадян вважає її дуже низькою (11%) або скоріше низькою (22%). Найбільше скептичних оцінок у східному регіоні, а позитиву найбільше на заході країни", - йдеться в результатах опитування.

При цьому 34% вважають одним з першочергових питань вдосконалення якості освіти, 48% говорять про важливість цієї проблеми, але вважають, що у України є серйозніші виклики.

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва" з 3 по 9 липня 2020 року методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондентів.

Було опитано 2022 респондента у віці від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Фінансування опитування здійснено в рамках проекту МАТРА Посольства Королівства Нідерландів.

Нагадаємо, 29 липня український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) повідомив, що ЗНО з математики не здали 13% абітурієнтів, з фізики - 8%, з української мови та літератури - 8,3%, з історії України - 13,2%, з англійської мови – 7,3%, з іспанської мови – 11,3%, з німецької мови – 11,4%, з французької мови – 7,8% і по біології – 5,5%.

Поріг "склав/не склав" - це мінімальна кількість тестових балів, яку повинен набрати учасник/учасниця за тестування, щоб отримати оцінку за шкалою 100-200 балів і мати можливість брати участь у конкурсному відборі до внз.

24 липня повідомлялося, що близько 23 000 випускників шкіл не здали ЗНО з української мови та літератури, а також історії навіть на мінімальний прохідний бал.

Щоб здати українську мову та літературу, необхідно було набрати 22 бали з 104 можливих, а це не вдалося зробити 8,32% з 275 000 учнів, тобто в цілому приблизно 23 000.

У ЗНО з історії взяли участь понад 178 000 випускників. Не змогли набрати пороговий бал (25 з 94) 13,19% учасників, що становить близько 23 000 чоловік.

Раніше ZN.UA писало, що після того, як київські школярі в блюзнірською формі прокоментували одне із завдань ЗНО з історії, чим образили кримських татар, в УЦОЯО відреагували на цю ситуацію, назвавши її дуже неприємною.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі