Українці назвали лише один регіон із позитивними економічними можливостями

Інфографіка
Поділитися
Соціологи провели оцінку Індексу місцевого благополуччя жителів України.

Відповідно до  Індексу місцевого благополуччя жителі Києва відносять столицю України до найбільш благополучних регіонів. Зокрема місто здобуло 0,9 балів за шкалою від -3 до +3 під час дослідження Rating Online за низкою показників, серед яких емоційне сприйняття свого населеного пункту, рівень цивільної безпеки, рівень освіти і медицини, впорядкованість населеного пункту та економічні можливості.

Після Києва в рейтингу знаходяться  Львівська (0.4), Івано-Франківська (0.3), Харківська (0.3), Одеська (0.3), Волинська (0.3), Київська (0.2) та Хмельницька (0.2) області.

Натомість низка регіонів отримали від’ємні значення індексу на рівні від -0.2 до -0.3. Найгірші оцінки мають Запорізька (-0.5), Миколаївська (-0.5) та Херсонська (-1.0) області.

Як зазначають соціологи, у  загальному аналізі, найкращі оцінки отримало емоційне сприйняття свого населеного пункту (0.7), а найгірші – економічні можливості (-0.9). Водночас рівень цивільної безпеки в середньому по країні оцінили на 0.3 бали, медицини і освіти на 0.2, а впорядкованості на 0.1.

Зокрема, Київ отримав перше місце за чотирма складовими Індексу, крім цивільної безпеки. При цьому  столиця – єдиний регіон, де значення Індексу економічних можливостей позитивне, тоді як у решти 22 регіонів – від’ємне.

Лідерами за оцінками рівня цивільної безпеки є ряд західних та центральних областей, а саме: Івано-Франківська (0.9), Волинська (0.8), Львівська (0.8),. Найгірші оцінки отримали: Херсонська (-1.3), Запорізька (-0.8), Дніпропетровська (-0.3) та Миколаївська (-0.2) області, де оцінки рівня цивільної безпеки мають від’ємні значення.

Після столиці відносно кращі оцінки за рівнем економічних можливостей мають Київська (-0.5), Львівська (-0.6) та Харківська (-0.7)  області. Найгірші показники мають Херсонська (-1.9), Сумська (-1.6) та Миколаївська (-1.5).

Що стосується соціальних настроїв населення, то відносно більше «оптимістів» виявилося у Києві (68%), Івано-Франківській (63%), Львівській (62%), Хмельницькій (61%) та Київській (60%) областях. Тоді як найменше «оптимістів» у прифронтових Херсонській (27%) та Запорізькій (31%) областях. На цьому тлі помітно вирізняються Харківська область, де рівень оптимізму (54%) вищий, ніж у сусідній Сумській (41%).

Опитування було проведене 22 листопада - 2 грудня в 22-х областях та м. Києві серед користувачів інтернету серед 8572 респондентів, або мінімум 350 респондентів на область. Опитування не проводилось на тимчасово окупованих територіях Херсонської і Запорізької обл., та загалом у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим. Похибка опитування на рівні області не більше 5%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі