Український МОЗ вивчає питання впровадження міжнародних свідоцтв про проведення вакцинації від коронавірусу. Однак зараз, за словами головного санлікаря Віктора Ляшка, відомство не має наміру їх впроваджувати, передає "Інтерфакс-Україна".
"Деякі країни змінюють поліси страхування, негативні ПЛР-тести на міжнародні свідоцтва про проведення вакцинації від COVID-19. Україна також розглядає це питання, але поки не впроваджує. Ми будемо приймати рішення після того, як отримаємо інформацію, чи робить вакцинована людина неможливим поширення коронавірусної хвороби", - заявив Ляшко під час ранкового брифінгу.
Адже зараз, за його словами, дослідження, які проводилися для імунобіологічних препаратів проти COVID-19, спрямовані в першу чергу на скорочення летальності та тяжкості перебігу хвороби. Ляшко також заявив про те, що Міжнародно медико-санітарні правила дозволяють видавати відповідне свідоцтво, тільки якщо вакцина дозволена Всесвітньою організацією охорони здоров'я. На даний момент такий дозвіл отримала лише вакцина від компанії Pfizer.
"Не варто плутати свідоцтва про вакцинації з імунними паспортами. Свідоцтво використовується тільки при перетині кордону, а імунний паспорт свідчить про наявність імунітету проти COVID-19. ВООЗ застерігає від впровадження імунних паспортів і питання їх впровадження в даний час не варто", - додав Ляшко.
Головний санлікар України також зазначив, що міжнародні свідоцтва про проведення вакцинації передбачені міжнародними медико-санітарними правилами. Останні в свою чергу затверджені усіма країнами-членами ВООЗ. Такий документ функціонує з 2005 року.
Ляшко розповів про те, що до пандемії коронавірусу таке свідоцтво найчастіше видавали щодо вакцинації від жовтої лихоманки. Цей документ потрібен був для того, щоб перетнути державні кордони країн, де є ризик інфікування. Крім того, деякі держави, де немає поліомієліту, вимагають свідоцтво про вакцинацію від цієї хвороби під час надання візи або перетині кордону.
Станом на 12 січня зафіксували 1 124 430 випадків коронавірусу. Зокрема, за минулу добу COVID-19 виявили у 5 116 пацієнтів. За весь час пандемії 812 368 осіб одужали, для 20 019 пацієнтів коронавірус виявився летальним.
В Україні 8 січня почали діяти посилені карантинні обмеження, введені до 24 січня включно з метою запобігання поширенню хвороби COVID-19.
У цей період на території України забороняється робота кафе, ресторанів, барів (вони зможуть тільки доставляти замовлення і видавати їх на винос) робота кінотеатрів і театрів; робота фітнес-клубів, спортивних залів, басейнів.
Заборонена також робота торгово-розважальних центрів. Але це обмеження не стосується торгівлі харчовими продуктами, ліками, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутової хімії, засобами зв'язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин. Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися тільки за допомогою адресної доставки замовлень.
Крім того, протягом 8-24 січня заборонено проведення розважальних, спортивних і культурних масових заходів; непродовольчих ринків. Також в період дії посиленого карантину забороняється відвідування навчальних закладів, крім дитячих садків.