Українські школярі, що знаходяться не в Україні, зможуть отримати документи про освіту: пояснення МОН

Поділитися
Наразі в Міносвіти розробили кілька алгоритмів.

Українські школярі, які наразі проживають не в Україні, зможуть отримати документи про освіту. У Міносвіти розробили для цього алгоритми. Про це розповіла заступниця міністра освіти і науки Віра Рогова на засіданні парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій.

Для тих, хто навчається за кордоном розробляють окрему модель отримання документів.

"Я особисто була в трьох країнах з моніторинговою групою, де вели перемовини саме по документах про освіту 9-11- х класів в першу чергу. І ми відпрацювали знову ж таки з цими країнами,  і міністр відпрацював з іншими країнами, і надіслали на посольства, щоб посольства долучилися до видачі нашим дітям цих документів. Нами розроблений порядок щодо видачі документів за кордоном", - зазначила Рогова.

За її словами, для школярів на окупованих територіях розроблено кілька варіантів.

"Ми відпрацювали порядок, який буде для тимчасово окупованих територій, і розробили такі дорожні карти", -  сказала заступниця міністра.

Вона додала, що по Херсонській області буде декілька варіантів.

"Буде визначена школа на неокупованій території, де будуть видаватися документи. Друга частина. - буде інша область, де буде (реалізована – ред) взаємодія між двома областями, щоб ті діти, які сьогодні прибули із території Херсонської чи, наприклад, іншої області, яка сьогодні має території тимчасово окуповані, (отримали дрокументи в іншій області- ред). Це другий варіант. І третій варіант. це те, що діти наші знаходяться зараз у Західній Україні. Якщо в нас в Херсонській області закінчився навчальний рік, а він  закінчився у них раніше, тому можуть видаватися так", - пояснила Рогова.

Заступниця міністра освіти підкреслила, що кожна область обере ту модель, яка їй зручна.

На запитання, що робити дітям з Херсонської області, які не можуть виїхати на неокуповані території для отримання документів і немає можливостей надіслати їм документи за місцем проживання, Рогова відповіла, що діти матимуть номери своїх атестатів , і за ними зможуть отримати документи пізніше.

"Ми хочемо подовжувати термін зберігання документів, тому що дитина може не отримати документи своєчасно", - сказала вона.

Під час війни багато українських школярів опинилися за кордоном. І вони та їхні батьки мали змогу порівняти навчання в нас у країні й там. Чи носять у тамтешніх школах форму, чи ставлять оцінки, а як із домашкою та дисципліною? Співголова ГО «Батьки SOS» зібрала враження батьків. Читайте їх у матеріалі Олени Бондаренко «Як українські діти навчаються за кордоном: важливі речі, які треба знати».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі