Бойовики російсько-окупаційних військ напередодні тричі відкривали вогонь з гранатометів і стрілецької зброї, порушивши режим припинення вогню, запроваджений 27 липня.
Захисники Водяного (Ясинуватський район) в обідній час потрапили під ворожий обстріл з автоматичного станкового гранатомета, а ввечері збройні провокації продовжилися поруч Водяного, що на Приазов’ї. На цій ділянці окупанти задіяли гранатомети різних систем і стрілецьку зброю, а з боку тимчасово окупованої Ужівки працював ворожий снайпер.
Українські військові придушили снайперську активність адекватним вогнем у відповідь, після чого режим тиші було відновлено. Бойових втрат і поранень серед бійців Об’єднаних сил немає.
«Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається стабільною та повністю контролюється українськими захисниками. Підрозділи, залучені до проведення операції Об’єднаних сил, продовжують неухильно дотримуватися умов припинення вогню, однак готові адекватно відреагувати у разі загрози їхньому життю та здоров’ю», - додали у штабі.
Від початку доби 15 листопада бойовики один раз порушили режим тиші: під Мар’їнкою ворог здійснив кілька неприцільних обстрілів зі стрілецької зброї, у захисників України без втрат.
5 листопада стало відомо, що Україна пропонує, щоб конфлікт в Донбасі було вирішено, а окремі райони Донецької і Луганської областей демілітаризовані вже на початку 2021 року. Це і є основною умовою проведення виборів на території ОРДЛО вже в березні наступного року.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія нічого не знає про план дій, однак демілітаризація регіону та передача контролю над кордоном начебто «суперечать Мінським домовленостям».
Віце-прем'єр-міністр – міністр з питань тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков припустив, що російське керівництво могло на разі не ознайомитися з новим планом України. А всі документи були передані в ОБСЄ, яка повинна ознайомити з ними російську сторону.