Українська дипломатія позбулася комплексу меншовартості та навчилася відстоювати свою точку зору навіть тоді, коли вона розходиться з думкою партнерів. Таке переконання висловив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю Дмитру Гордону.
На думку Кулеби, цьому сприяла позиція президента, який ще до початку повномасштабного вторгнення змінив українську дипломатичну практику на більш жорстку.
«Президент у цьому плані діє дуже чітко: якщо друг робить добре — дякуємо, хвалимо і намагаємося допомогти у відповідь. Якщо друг робить нам погано — б'ємо», — розповів Кулеба.
За його словами, ця позиція викликала в Україні критику з боку людей, які вважають, що з партнерами треба цілуватися, обійматися та потурати їм у всьому.
«Це такий комплекс меншовартості у дипломатії, і ми його подолали. Я вважаю, що це дуже важливий результат», — підкреслив Кулеба.
Він також додав, що західні лідери у 90% випадків звикли до поступливості України. Тому зміна позиції країни після президентських виборів 2019 року їх здивувала.
«Коли вони стикнулися із Зеленським, позиція якого: «буде ось так!», вони за звичкою думали: “Ну добре, ми зараз виявимо повагу, ще кілька тижнів потанцюємо навколо України, а потім вона погодиться. Вони два тижні «потанцювали», а позиція України все одно: «Ось так!», це почало їх дивувати. І, звісно, їхня перша реакція була: «Ви стали неконструктивними». Я їм казав: «Ми стали для вас неконструктивними, тому що ми перестали прогинатися під вас. Ми справедливо очікуємо від вас поваги та прийняття того, що наші позиції можуть бути різними». Їм боляче з цим звикнутись, але все виходить», — резюмував міністр закордонних справ.
Раніше в одному з інтерв'ю Дмитро Кулеба заявляв, що жорсткістю та категоричністю у своїх публічних виступах президент України Володимир Зеленський відбив бажання у представників інших країн починати розмову щодо можливої здачі Україною своїх територій та суверенітету