Поставленої Заходом військової допомоги Україні недостатньо для повернення окупованих Росією територій. Зброя приходить дедалі більше, але темпи недостатньо високі. Таким чином, війна, ймовірно, продовжуватиметься як мінімум протягом 2023 року. Про це йдеться у матеріалі Bloomberg.
Оцінки експертів, як пишуть журналісти, перегукуються із попередженнями керівництва України про те, що найближчі кілька тижнів будуть особливо важкими для ЗСУ, які незабаром зіштовхнуться із 300 тисячами російських військовослужбовців уздовж лінії фронту. Це значно більше, ніж під час початкового наступу у лютому 2022 року.
"Мобілізація військ, проведена президентом Володимиром Путіним, незважаючи на те, що вони були погано навчені та екіпіровані, зміцнила російські оборонні рубежі на всю зиму, а незабаром вони можуть бути кинуті в атаку", – йдеться у статті.
З огляду на час, необхідний для доставки, навчання та будівництва ліній постачання, передові танки з Європи та США можуть не з'явитися на полі бою аж до пізньої весни.
Як розповів неназваний високопосадовець, США радять Києву виграти час, щоб дозволити прибути танкам та іншій зброї. Американські та європейські офіційні особи також повідомили, що Україні можливо доведеться вивести війська з Бахмута, щоб зібрати ресурси для весняного наступу на Півдні країни. Тим самим подарувавши Росії символічну перемогу.
Більше того, керівництво Росії почало враховувати помилки, зроблені на ранніх етапах військової кампанії. Вона вивела техніку з районів, що знаходяться в межах досяжності далекобійної артилерії ЗСУ, збудувала більше фортифікаційних споруд. Чиновники НАТО, з якими поспілкувалися журналісти, кажуть, що РФ використовує більш короткі лінії матеріально-технічного постачання. Спроби Москви залучити до бойових дій більше солдатів змусять Київ витрачати більше боєприпасів в умовах їхнього дефіциту, пише Bloomberg.
Високопоставлений американський чиновник у розмові з журналістами назвав малоймовірним повернення Україною Криму найближчим часом, оскільки Київ зосередився на вирішенні нагальних цілей.
"Проте якщо до кінця літа Україні вдасться повернути собі територію на півдні в районі Мелітополя і розділити російські рубежі між Кримом та сходом країни, Київ підготує ґрунт для кількох важких місяців для Путіна та його сил", - пишуть автори матеріалу.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський у відеозверненні назвав ситуацію в районі Бахмута "дуже складною". За його словами, росіяни не припиняють спроб прорвати оборону ЗСУ.
Водночас бойовиків приватної військової компанії "Вагнер", яка зазнала під Бахмутом серйозних втрат, можуть передислокувати з-під Бахмута на Південь України.