Українець, засуджений у Білорусі за участь у протестах, подаватиме апеляцію

Поділитися
Українець, засуджений у Білорусі за участь у протестах, подаватиме апеляцію © Вясна
Михайло Ференц чекав на вирок сім місяців у ізоляторі з жахливими умовами

Громадянин України Михайло Ференц, якого суд Заводського району Мінська 20 вересня засудив до трьох років позбавлення волі за нібито «участь у діях, які грубо порушують громадський порядок, та умисне пошкодження майна», подаватиме апеляцію, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«У порушення ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка забезпечує право кожного на об’єктивне розслідування, вирок українцю було винесено незважаючи на відсутність достатніх доказів. Також всупереч вимогам міжнародного права, сім місяців, які українець вже відбув у білоруському СІЗО, не були зараховані у загальний строк покарання», - каже Денісова.

Як повідомляє правозахисний центр «Вясна», Ференця засудили за двома статтями Кримінального кодексу, які стосуються порушення громадського порядку, осквернення споруд і псування майна. Його звинуватили в участі у трьох маршах в минулому році, а також в організації шляхом адміністрування телеграм-каналу «Сміливі люди» нанесення протестних написів і зображень, вивішування БЧБ-стрічок у дворах Фрунзенського району Мінська. Уродженця Донецька, який в Білорусі живе вже дев'ять років, затримали 16 вересня 2020 року, сім місяців його тримали як іноземця в очікуванні висилки з країни в ізоляторі тимчасового тримання на Акрестіна. В останньому слові політв'язень розповів про нелюдські умови утримування: «Холод взимку був такий, що заснути можна було тільки одягненим в куртку і вовняні шкарпетки». Однак замість відправки на батьківщину йому пред'явили звинувачення і перевели в СІЗО-1.

«Справа Михайла Ференця - це черговий приклад білоруського «правосуддя», внаслідок якого за ґратами опинились десятки і сотні місцевих журналістів і правозахисників, громадських активістів, програмістів, студентів та пересічних громадян Білорусі», - наголосили в українському Міністерстві закордонних справ.

Денісова, в свою чергу, звернулася до надзвичайного та повноважного посла України в Білорусі Ігоря Кизима з проханням терміново відвідати Ференца та брати участь у всіх судових засіданнях задля забезпечення додержання його процесуальних прав.

У грудні 2020 року в Білорусі створили базу даних з інформацією про учасників протестних акцій, які почалися після проголошення чергової «перемоги» Лукашенка на президентських виборах. База містить дані про стать, вік, регіон проживання, місце роботи або навчання протестуючих, а також про їхні захоплення.

5 серпня американський телеканал CNN опублікував репортаж про табір для політичних в'язнів режиму Лукашенка недалеко від Мінська.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі