Україна зайняла 92 позицію у рейтингу процвітання. Це найгірший показник серед країн Європи

Поділитися
Україна зайняла 92 позицію у рейтингу процвітання. Це найгірший показник серед країн Європи © euneighbours.eu
Найліпші позиції серед наших сусідів посіли Словаччина та Польща, найгірші - РФ та Молдова.

Аналітичний центр Legatum Institute опублікував власний щорічний рейтинг процвітання країн, в якому Україна опинилася на 92 сходинці, що стало найгіршим показником серед європейських країн. У порівнянні з попереднім роком наша країна піднялася лише на чотири щаблини. 

Індекс процвітання Legatum Institute 2020 вимірює добробут в 167 країнах світу, в яких в сукупності проживає 99,4% населення світу. 

Крім відстеження діяльності країн сьогодні, Індекс процвітання також забезпечує неоціненну основу для того, щоб країни могли оцінити свої сильні та слабкі сторони в міру того, як вони намет свій шлях через пандемію COVID-19 і з неї. Це допоможе їм визначити стратегічний вибір, який необхідно зробити для подальшої побудови інклюзивних товариств, відкритої економіки та розширення прав і можливостей людей для підвищення рівня добробуту всіх своїх громадян, розповіли у Центрі.

Ключовими висновками доповіді за цей рік є:

  • За десятиліття, що передує COVID-19, глобальне процвітання посилюється, що обумовлено поліпшенням досвіду життя людей і більш відкритою економікою.
  • Досвід життя людей покращився завдяки поліпшенню освіти та умов життя в усіх регіонах. Здоров'я також покращилося у всіх регіонах, за винятком Північної Америки.
  • Економіка стала більш відкритою завдяки вдосконаленню комунікаційної та транспортної інфраструктури, зміцнення прав власності, посилення захисту інвесторів та розширенням доступу до фінансування.
  • Поліпшення соціального капіталу також сприяло зростанню глобального процвітання, однак подальший прогрес був затриманий в результаті стагнації управління і особистої свободи.
  • Відсутність конкурсності на внутрішніх ринках і великі обмеження на міжнародні інвестиції є гальмом для економіки, яка стає все більш відкритою у всіх частинах світу.
  • Поліпшення глобального процвітання за останні 12 місяців не встигає за прогресом останніх двох років, оскільки Азійсько-тихоокеанський регіон і Західна Європа зайшли в глухий кут, а Північна Америка дещо погіршилася.

У першу п’ятірку потрапили виключно європейські країни, чотири з яких розташовані у Скандинавії. Данія посіла перше місце, за нею слідують Норвегія, Швейцарія, Швеція та Фінляндія.

Серед сусідів України найвище місце посіла Словаччина. Вона на 35 місці. Польща на 36 місці, Угорщина на 46, Румунія на 47, Білорусь на 69, Росія - 76, Молдова - 80.

В загальну оцінку індексу процвітання входить 12 позицій, за якими оцінювалася і Україна: безпека, особиста свобода, якість державних послуг, соціальний капітал, умови для підприємництва та інвестицій, доступ до ринку та інфраструктура, якість економіки, умови життя, охорона здоров'я, освіта та екологія.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі