НАТО проведе зустріч начальників Генеральних штабів альянсу 19 травня. В ході однієї з сесій планується обговорення вторгнення Росії в Україну, до якого приєднаються представники держав-партнерів НАТО Фінляндії, Швеції та України, повідомляє прес-служба альянсу.
«Вищий військовий орган НАТО, Військовий комітет, збереться 19 травня 2022 року в Брюсселі, Бельгія. Головуватиме на засіданні адмірал Роб Бауер, голова Військового комітету. У засіданні візьмуть участь начальники Генштабів союзників. До них приєднаються генерал Тод Волтерс, Верховний головнокомандувач Об’єднаних сил НАТО в Європі (SACEUR) і генерал Філіп Лавін, Верховний головнокомандувач Об’єднаних сил НАТО з питань трансформації (SACT), кожен з яких очолить відповідну сесію», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що засідання Військового комітету керівників оборонних підрозділів НАТО (MCCS) дасть можливість 30 начальникам Генштабів альянсу зустрітися та обговорити питання, що мають стратегічне значення для НАТО.
Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг приєднається до начальників оборони на першій сесії, щоб розглянути геостратегічний контекст і підготовку до саміту в Мадриді в червні. Друга сесія буде присвячена війні Росії проти України, до обговорення приєднаються представники держав-партнерів НАТО Фінляндії, Швеції та України.
Третю сесію очолюватиме генерал Волтерс (SACEUR), і вона буде зосереджена на реалізації Концепції стримування та оборони євроатлантичного простору (DDA), а також на довгостроковій позиції НАТО. Начальники Генштабів НАТО також зустрінуться з азіатсько-тихоокеанськими партнерами альянсу: Австралією, Японією, Новою Зеландією та Республікою Корея, щоб обговорити регіональні події.
Раніше стало відомо, що Фінляндія і Швеція планують подати заявки на вступ до НАТО вже у травні. Таким чином обидві країни вирішили пришвидшити процедуру приєднання, не чекаючи саміту Альянсу, який відбудеться наприкінці червня.
Однак Росія пригрозила Швеції і Фінляндії «наслідками» у випадку вступу в НАТО.
У Москві нервово реагують на таку перспективу розширення Альянсу. Та чи відкриє Росія «другий фронт» у Балтійському морі? Про це — у статті Аліни Гриценко «Швеція на шляху до НАТО: чим відповість Росія?».