Україна відреагувала на ультиматум Боснії і Герцоговини щодо незаконно вивезеної ікони

Поділитися
У МЗС України сподіваються на сприяння в рамках кримінального розслідування та експертизи, а також в якнайшвидшому поверненні ікони в Україну.

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на ультиматум члена президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додика про умови повернення ікони Миколи Чудотворця, незаконно вивезеної з тимчасово окупованого Луганська, і закликали боснійсько-герцоговинську сторону не використовувати ікону у внутрішньополітичній боротьбі, передає "Європейська правда",

"Те, що ікона походить з української території - це незаперечний факт. Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження у справі незаконного вивезення. Ми очікуємо, що боснійсько-герцоговинська сторона не буде використовувати ікону у внутрішньополітичній боротьбі, а сприятиме в рамках кримінального розслідування та експертизи і в її якнайшвидшому поверненні в Україну", - сказав прессекретар Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

Він також нагадав, про Конвенцію про заходи, спрямовані на заборону і запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності, учасниками якої з 1970-го року є Україна і Боснія і Герцеговина.

"Згідно зі статтею 7, держави-учасники цієї конвенції зобов'язуються забороняти ввезення культурних цінностей, викрадених з музею або релігійної і світської історичної пам'ятки, а також на вимогу іншої держави-учасниці приймати відповідні кроки для виявлення та повернення будь-якої подібної культурної цінності", - сказав Ніколенко.

Нагадаємо, 14 грудня міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров отримав у подарунок від головуючого у президіумі Боснії та Герцоговини Мілорада Додіка 300-літню ікону з Луганська з позолотою. 

Посол України в Боснії та Герцоговині одразу ж звернувся з відповідним листом до влади, аби з'ясувати, як картина, яка є частиною культурної спадщини України, опинилася в іншій країні. Дипломат також нагадав, що Луганськ сьогодні тимчасово перебуває під окупацією Росії, тому такий подарунок можна розцінювати як підтримку російської політики на сході нашої країни. 

Через декілька днів боснійська прокуратура розпочала розслідування того, як ікона з України потрапила на територію БіГ. 

25 грудня МЗС Росії передало цінний подарунок назад у Боснію, аби з'ясувати його походження через офіційні відомства, зокрема й Інтерпол. 

У свою чергу, Боснія і Герцеговина висунула Україні ультиматум і заявила, що може повернути ікону, в тому випадку, якщо Україна доведе, що шукала її до зустрічі сербського лідера Боснії Мілорада Додика з міністром Лавровим.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі